Неділя, 3 грудня

Рахунки за воду і опалення будуть ділити на всіх мешканців будинку

В Україні плату за воду та опалення будуть ділити на всіх мешканців будинку.

В Україні рахунки за комунальні послуги будуть ділити на всіх мешканців будинку, незалежно від наявності у них лічильників.

Про це повідомляє видання «Ліга».

Плату за воду і опалення будуть призначати за показаннями загальнобудинкового лічильника, при обліку показань квартирних вузлів обліку. Згідно з методикою, яку затвердили в Міністерстві регіонального розвитку, якщо показники загальнобудинкового лічильника будуть значно відрізнятися від сумарних показників квартирних лічильників, решту суми розділять на всіх мешканців в будинку.

Таким чином, жителям доведеться платити за несумлінних сусідів, які не платять за комуналку або штучно занижують показання своїх лічильників.

Крім опалення квартири жителі також будуть платити і за обігрів місць загального користування. Сума буде обчислюватися так: від загального показника спожитої теплової енергії на будинок будуть вираховувати відсоток витраченого тепла на місця загального користування. Отриману цифру переведуть в грошовий еквівалент і розподілять між усіма квартирами.

Коефіцієнт буде залежати від поверховості будівлі:

  • одноповерхова будівля – 20%;
  • двоповерхова – 18%;
  • триповерхова – 16%;
  • чотириповерхова – 14%;
  • п’ятиповерхова – 12%;
  • шестиповерховий і вище – 10%.

Якщо в будинку обладнаний паркінг, власникам паркомісць доведеться заплатити за опалення цієї площі. Також на суму в платіжці буде впливати наявність закритого дверима тамбура, заскленого балкона і якість ізоляції інженерних систем.

Для кутових квартир і квартир, які розташовані над арками, на перших і останніх поверхах будівлі, буде діяти спеціальний коефіцієнт при оплаті комуналки.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.