Четвер, 21 вересня

Прихильники УПЦ (МП) перешкоджають опечатуванню корпусів Києво-Печерської лаври

В Лаврі знову неспокійно. Сьогодні, як і попереджалось, спеціальна комісія прийшла опечатати приміщення, якими досі, всупереч рішенню Мінкульту, продовжувала користуватись УПЦ (МП).

Однак, як повідомив в ефірі національного телемарафону в.о. генерального директора заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко, комісії не дають нормально працювати. Присутні на території люди перешкоджають її членам і не дають опечатати приміщення.

Як відомо, напередодні стало відомо, що Мінкульт своїм листом попередив, що до 4 липня монастир УПЦ (МП) має звільнити всі приміщення Лаври, і якщо цього не зробить, то прийдуть уповноважені особи, зріжуть замки і опечатають їх.

За словами Максима Остапенка, учора від монастиря надійшла відповідь, що він готовий наразі повернути два корпуси, а три ще є для нього життєво необхідними. «Коли комісія у складі 5 осіб співробітників заповідника прийшла для того, щоб оглянути і опечатати приміщення, яке не використовується… то перешкоджають люди», — розповів він.

Остапенко сказав, що якщо комісії і надалі перешкоджатимуть, заповідник офіційно звернеться до правоохоронних органів, до суду.

Нагадаємо, 29 березня Мінкульт розірвав договір з УПЦ (МП) на використання Києво-Печерської лаври.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.