Четвер, 7 грудня

Прогулянка по Святошино в Києві: дача мера Києва і будиночок з оголеними красунями

Садиба Бахарєва і туберкульозний диспансер

Неподалік від станції метро “Святошин” розташувалася вулиця Львівська. Вона виникла на рубежі XIX-XX століть і тоді називалася Пушкінською, в честь поета Олександра Пушкіна. У 1955 році її перейменували на Львівську.

Садиба Бахарєва і туберкульозний диспансер

На початку вулиці знаходиться порожній двоповерховий будинок №3, в якому зараз живуть бездомні. А колись цей дачний будиночок належав купцеві Бахарєву, він побудував його в кінці XIX століття прямо посеред соснового лісу. Тут був цілий маєток з будиночком для прислуги (зберігся), стайню для коней, оранжереєю, а також колодязь, льохи і навіть невеликий сад. За радянських часів в будівлі провели капітальний ремонт, після чого воно назавжди втратило свій первинний вигляд. Там довгий час перебувало диспансерне відділення міського протитуберкульозного центру. На жаль, зараз будиночок руйнується.

Дача з оголеними красунями і янголами

Однією з найкрасивіших будівель на вул. Львівській по праву можна назвати будинок №18 (корпус А). Дача побудована в 1905-1908 роках і є цінним архітектурним об’єктом як приклад типових дачних будівель Києва.

Фасад прикрашений ажурною ліпниною, а на вході можна розглянути скульптури жінок з оголеними грудьми, які утримують руками капітель (верхня частина колони). Зверху, над парадними дверима, затишно розмістилися два веселих янголятка. Зараз в будівлі розміщуються офіси. У минулому році дачу виставляли на продаж за $ 3 млн.

“Малюк в капусті” і школа для партизан

Варто заглянути на сусідню вулицю Івана Крамського. Біля будинку №9 знаходиться симпатичний пам’ятник – малюк, сплячий в капусті.

"Малюк в капусті" і школа для партизан

Зворушлива скульптура називається “У вас буде дитина!”. Він з’явився в 2013 році.

Поруч знаходиться клініка, в якій лікують від безпліддя, пацієнти вже склали легенду про чудодійну скульп¬туре: мовляв, якщо потерти попку сплячого немовляти, то незабаром чекайте поповнення в сімействі. Автор ідеї – скульптор Дмитро Ів. Навпроти “Малюка в капусті”, в будинку №10, знаходиться ще одне примітне місце – тут колись розташовувалася школа українського штабу партизанського руху.

Санаторний корпус і дача міського голови

На вулиці Львівській можна помилуватися куполами будується храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Санаторний корпус

А ще заглянути в двір, де збереглася ще одна старовинна Святошинська дача. Одноповерхова будівля в хорошому стані, навколо облагороджують територію.

Варто звернути увагу на приміщення гімназії східних мов №1. Будівля зводилася в 30-х роках минулого століття під санаторний корпус, але незабаром влада передумала і облаштувала в ньому інтернат для іспанських дітей, який проіснував тут до початку Другої світової війни. А в 1950-х роках тут з’явився перший в Україні інтернат з поглибленим вивченням китайської мови.

Ще одна неймовірно красива дача знаходиться на вул. Львівській, 80 – по другий бік Окружної дороги.

Кілька років тому в будинку знаходилося Святошинське відділення ДАІ, і київські водії частенько там бували, але зараз доступ до будинку закритий. З вулиці видно тільки частину декору старовинного будинку. У 1905 році дача з великим куполом замість даху (купол не зберігся) належала Іполиту Дьякову, міському голові Києва в 1906-1916 роках. Він був одружений на Ользі Смородиновій, внучці колишнього мера Києва Густава Ейсмана. Градоначальник обожнював автомобілі і приїжджав до дачі в Святошино на авто.

Після революції Іполит Дьяков емігрував до Німеччини, помер в 1934 році в Берліні. За час його керівництва в Києві було збудовано та відкрито будівлю Педагогічного музею, відкрилася консерваторія, був побудований і освячений костел Святого Миколая. За його підтримки був створений один з перших вітчизняних дирижаблів “Київ”

Прогулянка по Святошино в Києві: дача мера Києва і будиночок з оголеними красунями

Джерело: Сегодня

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.