Середа, 27 вересня

Процес перейменування міських об’єктів у Києві впорядкують

Процеси, пов’язані із перейменуванням міських об’єктів у Києві впорядкують. Це пов’язано з великою кількістю таких об’єктів – про це повідомляє прес-служба Київради  з посиланням на депутатку Київради Вікторію Муху. «У столиці 2 845 вулиць, провулків, проспектів, бульварів, площ тощо. Із них з 2014 року перейменовано практично кожен п’ятий об’єкт. Лише за останні півтора року було дерусифіковано 327 назв. І зараз потрібен час, аби вирішити всі організаційно-правові питання, пов’язані з цими перейменуваннями. Зокрема, йдеться про внесення змін до реєстрів та баз даних, картографічних матеріалів, перейменування зупинок транспорту. Також передбачається інвентаризація та, за потреби, заміна будинкових, вуличних, зупинкових покажчиків тощо. Тому на цей час нові ініціативи щодо перейменувань міська влада розглядатиме в окремо визначених випадках», – розповіла Вікторія Муха.

Згідно з рішенням Київської міської ради, яке було прийняте 13 липня на пленарному засіданні ІІ сесії Київради ІХ скликання, розгляд подань про зміну назв об’єктів топоніміки буде здійснюватись після виконання передбачених організаційно-правових заходів. Водночас розгляд нових подань та пропозицій відбуватиметься лише в окремих випадках. А саме:

  • для найменування нових об’єктів міського підпорядкування;
  • для виправлення технічних помилок і приведення назв відповідно до українського правопису;
  • для повернення історичних назв столичним об’єктам;
  • для присвоєння імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій скверам, мостам та юридичним особам, майно яких перебуває у власності громади Києва, об’єктам права власності, які за ними закріплені;
  • для змін назв міських об’єктів відповідно до рішення Київської міської ради від 15 квітня 2022 року № 4571/4612 «Про особливості перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»;

для зміни назв міських об’єктів, які відповідно до висновків Українського інституту національної пам’яті підпадають під вимоги законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.