Субота, 23 вересня

Посадовця КМДА відправили під домашній арешт через закриті укриття

Суд обрав запобіжний захід керівнику департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку у справі про зачинені укриття в Києві, що призвело до загибелі людей на початку червня.

Посадовця, якого підозрюють у службовій недбалості, відправили на два місяці під цілодобовий домашній арешт.

Ткачук назвав висунуту йому підозру необгрунтованою. На його думку, за роботу укриттів несуть відповідальність районна адміністрація, рятувальники та власники будівель. Його адвокати збираються подати апеляцію на рішення суду про запобіжний захід.

Нагадаємо, 1 червня троє людей, в тому числі дитина, загинули під час ракетної атаки на столицю. Вони не змогли вчасно потрапити до укриття в поліклініці у Деснянському районі, оскільки воно виявилось зачиненим.

Цей випадок викликав великий резонанс. Прокуратура розпочала слідство за статтями ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) та ст. 135 (залишення в небезпеці) КК України. Правоохоронці провели обшуки в поліклініці, в Деснянській районній адміністрації та в департаментах муніципальної безпеки та охорони здоров’я КМДА. Сторожа поліклініки, який не пустив людей в укриття, доставили в поліційний відділок.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.