Субота, 2 грудня

Понад 100 тисяч киян можуть залишитися під Новий рік без електрики

Електричні мережі не витримують навантаження через систематичні поломки і велику кількість включених електроприладів.

У багатьох київських багатоповерхівках скаржаться на регулярні відключення електропостачання. При цьому, за словами мешканців, влада міста ігнорує цю проблему.

Про це на сторінці Троєщина FB в Facebook повідомили мешканці будинку по вулиці Милославська 39/48 на Троєщині.

«На нашому домі (Милославська 39/48) повісили ось таке оголошення. По дзвінку кажуть, що дійсно мережі міські, і зараз вирішується питання про їх передачу комусь в управління. Ніхто не знає, скільки це може тривати і коли з’явиться хтось, хто займеться їх ремонтом. При цьому світло в будинку пропадає через день. Вже сил немає терпіти. Воно же і зовсім може пропасти. Куди звертатися? Кличко? Депутати? Допоможіть! Не хочеться залишитися на новий рік без світла », – йдеться в повідомленні в мережі.

В оголошенні, розміщеному в будинку на Троєщині, йдеться про те, що на даний момент електричні мережі не витримують навантаження через систематичні поломки і велику кількість включених електроприладів.

Частина таких мереж знаходиться в комунальній власності (належить Києву), однак міська влада не поспішає здійснювати ремонт аварійних ділянок, а приватна компанія «ДТЕК Київські Електромережі» не може проводити капітальний ремонт мереж, які компанії не належать.

Проблема електромереж міста пов’язана з тим, що Київрада вже довгий час не може визначитися з майбутнім 2000 невеликих розрізнених ділянок електромереж Києва. 3 грудня Київрада в черговий раз відклала рішення цього питання на невизначений термін.

Тобто, в розпал опалювального сезону частина мереж знаходиться фактично в покинутому стані. За різними оцінками, ситуація стосується 30 тисяч квартир – тобто, приблизно 100 тисяч жителів столиці.

Нагадаємо, що частина електричних мереж Києва з 1 серпня перейшли з ведення «Київенерго» в сферу відповідальності комунальних підприємств Києва. За словами голови комісії Київради з ЖКГ Володимира Бондаренка, щоб експлуатувати ці 15%, столична влада повинна створити два окремих повноцінних підприємства. На їх створення піде два роки і мільйони гривень, яких у бюджеті міста немає.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.