Побудували замість школи: суд ухвалив знести незаконну новобудову на Троєщині

842

Суд зобов’язав забудовників ЖК «Перспектива» самостійно знести будівлю.

Господарський суд Києва ухвалив знести незаконно зведену новобудову в Деснянському районі Києва. Про це йдеться в рішенні суду.

Згідно з рішенням суду, багатоповерховий житловий комплекс на вулиці Драйзера, 40 будується без дозвільних документів і права на використання земельної ділянки (кадастровий номер: 8000000000: 62: 096: 0038). Більше того, Київрада передала цю ділянку в користування Деснянської районної адміністрації для завершення будівництва школи. А в Публічній кадастровій карті в цільовому призначенні ділянки зазначено «Освіта».

Однак, замість навчального закладу на цьому місці виріс багатоповерховий житловий комплекс під назвою «Перспектива», а розташована на ділянці школа так і не була добудована.

Господарський суд повністю задовольнив позов Київради і визнав будівництво ЖК «Перспектива» самовільним. Забудовників незаконного житлового комплексу, які виступили відповідачами по справі, суд зобов’язав самостійно знести самобуд і привести земельну ділянку в початковий стан.

Рішення суду було оприлюднено 14 червня. Відповідачі мають право протягом 20 днів оскаржити його в Київському апеляційному суді.

Відзначимо, що на даний момент частина ЖК «Перспектива» вже добудована і заселена мешканцями, незважаючи на його незаконність, судові тяганини і неодноразові обіцянки чиновників зупинити будівництво. Крім того, на цій же ділянці ударними темпами почали зводити другий будинок комплексу.

На сайті «Перспективи» як і раніше продаються недорогі за столичними мірками квартири в незаконному житловому комплексі, причому потенційним покупцям пропонують привабливі умови розтермінування і різні «соціальні програми».