Субота, 3 червня

Перед 9 травня поліція попередила любителів георгіївської стрічки – будуть затримувати

Георгіївські стрічки і комуністичну символіку на 9 травня будуть вилучати, а її носіїв затримувати.

Столична поліція готується забезпечити спокій під час проведення проросійської акції «Безсмертний полк» на 9 травня, хоча такої заявки правоохоронцям ще не надходило. Про це повідомив глава поліції Києва Андрій Крищенко в інтерв’ю 112.ua.

«На 9 травня у нас ще немає заявок, але ми очікуємо, що буде, як завжди, марш” Безсмертного полку “. Також будуть проводитися офіційні заходи. Але традиційно ми напоготові, цей день нам добре відомий », – сказав Крищенко.

За його словами, правоохоронці вже працюють з прихильниками та противниками проведення даного маршу, щоб захід, якщо він відбудеться, пройшов мирно.

«За кількість поліцейських я ще не можу сказати, тому що ми ще не розуміємо, скільки людей і які організації будуть проводити марші. Але сьогодні ми протистоянь не очікуємо », – додав Андрій Крищенко.

Також він додав, що поліцейські вилучатимуть комуністичну символіку і так звані георгіївські стрічки, якщо помітять їх у учасників масових заходів.

«Георгіївські стрічки і комуністична символіка однозначно не будуть допускатися. З людьми, які її використовують, буде проводитися роз’яснювальна робота, хто не зрозуміє – будуть затримуватися, і будемо складати відповідні матеріали », – сказав Крищенко.

Відзначимо, що «Безсмертний полк» є споконвічно російської акцією. В Україні її проводив опозиційних блок, який не приховує своїх симпатій до країни-агресора.

У минулому році в Дніпрі під час проведення акції стався конфлікт, в ході якого найняті організаторами акції «ТІТУШКИ» побили справжніх учасників війни. Пізніше представники Опозиційного блоку назвали ветеранів радикалами.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.