Патріарх Варфоломій обіцяв не підтримувати автокефалію УПЦ

321

В УПЦ пояснили офіційну позицію Вселенського Патріархату зі створення Єдиної помісної церкви в Україні.

В Українській Православній Церкві пояснили офіційну інформацію від Вселенського Патріархату зі створення Єдиної помісної церкви в Україні.

Відповідне роз’яснення розмістив на своїй сторінці в Facebook заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич.

«Священний Синод під головуванням Його Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання. Всі пункти порядку денного були розглянуті та обговорені, і були прийняті відповідні рішення », – йдеться в повідомленні.

В Українській православній церкві, яка не підписала звернення до Варфоломія і офіційно закликала його відмовити Києву, впевнені, що в повідомленні говориться не просто про консультації, а саме про узгодження з іншими церквами українського питання. Такі висновки представник УПЦ робить, зробивши переклад з грецького оригіналу заяви Константинополя, йдеться в повідомленні видання Країна.

«Очевидно, що саме по собі це не означає початку” процесу надання автокефалії “, про який встиг оголосити президент».

«Коли нам кажуть, що є вже практична домовленість з патріархом Варфоломієм і що він ось-ось повинен видати якісь документи на визнання церкви – це не відповідає дійсності», – говорить він.

В 2016 році під час проведення Всеправославної наради в Швейцарії, де були присутні представники абсолютно всіх православних церков світу, у святійшого патріарха Варфоломія запитували про його ставлення до розколу в Україні, його ставлення до канонічної церкви до України, на що той відповів: «Я підтримував і підтримую канонічну церкву в Україні і не ніколи не піду на визнання розкольників».