Субота, 28 січня

Пам’ятник Михайлу Булгакову взули в яскраві жовті черевики

Черевики будуть тимчасовим аксесуаром.

В кінці жовтня пам’ятник письменнику Михайлу Булгакову на Андріївському спуску тимчасово взули в жовті черевики заради порятунку його носа. Про це повідомляє Platfor.ma.

За допомогою яскравого елемента «гардеробу» пам’ятника музей Михайла Булгакова вирішив боротися з людьми, які постійно труть ніс скульптури в надії, що загадане бажання збудеться. До блиску натертий ніс тільки шкодить пам’ятнику, так як в результаті той починає виглядати неестетично.

Відомо, що Булгаков любив одягатися елегантно. При підготовці до акції і вивченні спогадів письменника з’ясувалося, що він дуже пишався жовтими черевиками, які купив на ринку. На них і вирішено було зробити акцент.

«Ця ідея для нашого музею була цікавою тим, що передбачала інший погляд на знайомі культурні об’єкти – від обожнювання до байдужості, а саме через сьогодення, коли пам’ятники можуть стати частиною нашої дійсності, нашої історії. Також це була можливість переакцентувати увагу шанувальників письменника, які чомусь вирішили заради здійснення мрії терти пам’ятнику Булгакова ніс. Ми ніякі не фетишисти, тому пам’ятник – це просто пам’ятник, але письменник Булгаков дуже не любив фамільярності », – розповіла директор музею Людмила Губіанурі.

У музеї Булгакова сподіваються, що шанувальники письменника і туристи звернуть увагу на яскраві черевики і перестануть терти ніс пам’ятника.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.