Пакети і залишки мертвих птахів: що викидають кияни в унітази

248

Комунальники розповіли, що деякі жителі столиці використовують унітази як смітники.

Деякі жителі столиці використовують унітази в квартирах в якості смітника, через що відбуваються численні засмічення каналізації. Про це розповіли в прес-службі «Київводоканалу».

У унітази викидають ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, пакети, залишки мертвого птаха, зіпсовані овочі і фрукти, кісточки від черешень, вишень, кавунів і так далі. Все це сміття з міських каналізаційних мереж потрапляє на решітку грабельного відділення Бортницької станції аерації. Операторам, які стежать за чистотою решіток, доводиться вручну витягати від 5 до 9 тонн сміття щодня. Крім того, побутові відходи, що потрапляють на решітки, руйнують їх.

Також деякі жителі столиці використовують як смітник каналізаційні люки.

«На жаль, під час великих злив самовільно знімаються каналізаційні люки; таким чином в систему потрапляє не тільки бруд з вулиці, а й коробки, залишки шин, пакети, метал, дерево і так далі. Нерідкі випадки скидання в каналізаційні колектори будівельного сміття: плитки, пластика, щебеню, навіть зливають бетон. Ще одна проблема – нелегальні асенізатори, які самовільно скидають нечистоти з вигрібних ям у каналізаційні системи, що категорично заборонено », – розповіли комунальники.

У «Київодоканалі» також додали, що їх співробітникам доводиться щодня ліквідувати близько 30 засмічень в колекторах і щоквартально видаляти по кілька центнерів жирових відкладень.