Омелян розповів, коли в Україні запустять Hyperloop

428

За допомогою Hyperloop Міністерство інфраструктури хоче з’єднати Балтику і Чорне море.

Hyperloop в Україні може бути запущений в 2023-2025 роках. Про це розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв’ю «Обозревателю».

Ідея Міністерства інфраструктури України полягає в тому, щоб за допомогою Hyperloop з’єднати Балтику і Чорне море. За словами Омеляна, проект має окупитися протягом 12 років, на відміну від звичайної залізниці, яка не окупається ніколи.

«Цей проект комерційно окупається. Hyperloop Transportation Technologies, з якою ми підписали угоду, бачить окупність через 12 років. Це крута штука, тому що залізниця не окупається ніколи. Залізнична інфраструктура завжди будувалася державою за державні гроші, а потім перебудовувалася в різні формати », – розповів Омелян.

Також міністр вказав на те, що проект Hyperloop дозволить українським компаніям, які в ньому беруть участь, знайти технологічні рішення в багатьох сферах, не пов’язаних з будівництвом дороги для вакуумного поїзда.

«Для чого це потрібно Україні? Тому що українські компанії, які беруть участь в цьому проекті, голосно заявляють про себе як інноваційні першопрохідці. При реалізації цього проекту зможемо знайти ряд технологічних рішень не тільки для Hyperloop, але і для багатьох інших сфер: нові сплави, нові двигуни, нова інфраструктура. Справа не в тому, чи поїде Hyperloop чи ні, хоча я вірю, що поїде, – справа в тому, що це шанс для України згадати, що ми нація розумних, сучасних людей », – сказав Омелян.