Четвер, 21 вересня

Нічого зайвого: куди подіти непотрібні книги в Києві

Книги вже не поміщаються в шафу, а від пилу, що зібрався на них постійно хочеться чхати? Для освіченої людини викинути в смітник тонни інтелектуальних праць просто немислимо. Отже, куди подіти зайві книги, щоб потім не мучили нічні кошмари?

Пише Ірина Песляк для Наш Київ.

Безумовно, у кожного з нас є пара-трійка улюблених книг, які ми дуже любимо і час від часу із задоволенням перечитуємо. При цьому поряд є книжки, які припадають пилом і розпрощатися з ними  можна абсолютно безболісно.

Є кілька варіантів, куди здати непотрібні книги, і ми зараз вам про них розповімо.

Віднести до бібліотеки
Це перше місце, яке приходить на думку. Так як книг сюди приносять багато, бібліотеки давно виробили свою систему відбору. Тому, краще заздалегідь поцікавтеся, чи потрібні книги, від яких ви зібралися позбутися, шкільній або районній бібліотеці.

У бібліотеках лікарень і будинків престарілих, як правило, приймають все і без проблем. Головне, не пошарпаний вигляд та цікавий зміст. Підійде все, що допоможе урізноманітнити дозвілля людей похилого віку та хворих: романи, детективи, фентезі, журнали.

Передати «Фонду Дарини Жолдак»
«Фундацiя Дарина Жолдак» найбільш відома за своїм проектом «100 тисяч книг для сільських бібліотек». Також фонд збирає і передає книги в школи, дитячі будинки та інтернати, популяризує читання серед дітей і молоді ( «Книжкобус»). Приєднатися до ініціативи можна, передавши коробку з книгами за адресою вул. Велика Васильківська, 5, оф. 27 (Fedoriv Hub).

Якщо ви працюєте в офісі, то в рамках ініціативи «Книжкові ангели» можна організувати колективний збір книг. Вам привезуть спеціальну коробку з фірмовими наклейками, і як тільки там набереться потрібна кількість книг, її відправлять в партнерську бібліотеку. Особливо затребувана художня література українською, російською та англійською мовами, література зі шкільної програми, сучасна українська література, енциклопедії, словники, наукові та бізнес-книги, світові бестселери і мемуари знаменитостей.

Продати на благодійній торговій платформі «Мурахи»
Попрощатися з книгами можна, розмістивши їх на сайті «Мурахи». Це перший в Україні торговий онлайн-майданчик, який збирає гроші на благодійність. Тут кожен може продати те, що йому не потрібно, в тому числі книги, і купити те, що йому необхідно. А всі виручені гроші йдуть на соціальні потреби населення. Допомагають «Мурахи» таким організаціям, як «Повернись живим», фонд допомоги онкохворим дітям «Краб», благодійний фонд «Свічадо», Happy Paw і ін.

Зайнятися Буккроссингом
Якщо любите читати, а домашню бібліотеку вже вивчили від «А» до «Я» – пора переходити на буккросинг. Принцип «книгообміну» простий: береш почитати книгу, а натомість залишаєш свою. Точки обміну можуть бути де завгодно: в парках, кафе, бібліотеках, музеях і навіть в метро.

Так, в Києві постійно діє літній майданчик для книгообміну в парку ім. Шевченка. Правила обміну там найочевидніші: «Візьми, прочитай, поверни або залиш свою».

Затребуваними залишаються пункти буккросингу в «Книгарні Є» на вул. Лисенка, в кнайп-клубі «Купідон» на Пушкінській, в кафе «Кохання-зітхання» на Сагайдачного, в коворкінгу «Часопис» на Льва Толстого, у видавництві «Смолоскип» на Подолі, в смарт-кафе Bibliotech на Саксаганського і в «Читайка »на Петрівці.

Крім цього полички з обміном книг можна знайти в Київській обласній бібліотеці для юнацтва, науковій бібліотеці НаУКМА, міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія», бібліотеці КНЕУ ім. В. Гетьмана. Іноді потребує поповнення та обміну музей «Експериментаріум» та музей-квартира П. Тичини на вулиці Терещенківській.

Також на початку цього року вперше в Україні запустили чат-бот Bookrossing в Telegram. Він допомагає розміщувати і шукати книги. Але і це ще не все. Точки обміну книг є навіть у відділеннях Головного сервісного центру МВС по всій Україні.

Віднести на книжковий ринок «Петрівка»
Книги можна не тільки віддати, але і продати. На книжковому ринку «Петрівка» існують окремі прилавки зі старими книгами. Для початку візьміть з собою список книг і авторів, а тутешні продавці книг розкажуть вам, що і за скільки.

Здати в макулатуру
В крайньому випадку непотрібні книги завжди можна здати в макулатуру. Це краще, ніж викинути. Вторинна переробка, усвідомлене споживання і все в цьому дусі. У пошуках найближчого пункту прийому вам допоможе Google. Також сміливо можна нести книги в приймальні пункти вторинної сировини «Київміськвторресурси».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: