Четвер, 9 лютого

Небезпечний кір: під Києвом – новий спалах

Новий спалах кору на Київщині: більше десятка дітей і шестеро дорослих потрапили до лікарні. Частина школи закрили на карантин. У лікарні опинилися школярі та вчителька.

Зараз в лікарні 17 осіб, до недавнього часу було 22. Спілкуватися з ними не дозволяють, тому що вони лежать в інфекційному відділенні. Більшість – це учні першої школи міста Українка, де вчиться дочка і син пані Асель. Молодшу дитину буквально тільки вакцинували, старшого планували взимку, але тепер вирішили не чекати.

Дуже багато людей було сьогодні на щеплення, і знаю, що багато завтра хочуть йти, добре б, щоб усім вистачило “, – говорить Асель Фісун, мама двох школярів.

На стаціонарне лікування медики приймають пацієнтів щодня. “Сьогодні поступила дитина з першого класу. Вчора надійшли дві дитини”, – говорить лікар.

Всі не були вакциновані раніше. Лікар вважає, це головна причина спалаху інфекції.
“Тому і прищеплюються, тому що це дуже важкі хвороби. І якщо раніше від них помирали, то тепер або не хворіють, завдяки вакцинациії, або мають легкий перебіг”, – пояснює Інна Топчій, заступник головного лікаря Обухівської ЦРЛ.

У школі навіть припинили навчання в чотирьох класах. “Розраховуємо поки на тиждень. Далі будемо дивитися, яка ситуація”, – говорить директор школи.

Директор масовому захворюванню дивується. Каже: діти часто гуляють на вулиці, а з недавніх пір і класи дезінфікують, і не проводять масових зібрань. До того ж, молодша школа вчиться в іншому корпусі, поки добудовують головний.

“Кожна група, кожен клас має свій окремий вхід і вихід. Контакту, як такого, немає”, – каже Світлана Белохвощенко, директор школи №1 міста Українка.

Харчувалися діти в класі: зараз в школі йдуть ремонтні роботи та харчоблок не працює.
У лікарні зараз і вчителька музики. Медики радять звертатися до них при перших підозрах на хворобу. Нагадують: кір спочатку проявляє себе як звичайний грип, а на п’ятий день з’являється висип.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.