Неділя, 4 червня

Найгучніші скандали року: що ми обговорювали в 2017-у

2017-й зовсім був спокійним. Згадуємо події і вчинки, які обурили всіх і стали сенсацією.

Нагадаємо то, що потрібно знати і пам’ятати, хоч і дуже хочеться забути, за версією Наш Киев.

Вчитися треба на помилках. Бажано хоча б на своїх.

Змиті графіті Майдану

У вересні 2017 року знищили легендарні графіті часів Революції Гідності. Це результат хазяйновитості Ігоря Доценко – власника меблевого магазину і відчайдушного борця за чистоту міста. Виявилося, йому немає діла до пам’яті Майдану. Взяв і змив «типовий стріт-арт, який час від часу видаляють комунальні служби».

Потім ще були суперечки з приводу відновлення графіті, але це вже зовсім інша історія.

Змиті графіті Майдану

Фото: informator.news

Аккаунт «Київської перепічки»

Цієї осені нам довелося червоніти від сексистської реклами «Київської перепічки», яку сам легендарний фастфуд не замовляв. Поки деякі червоніли, а деякі захлиналися підлітковими фантазіями, розгорівся неабиякий скандал. За «Перепічку» взялися всерйоз – до справи підключилася навіть Держспоживслужба. Страшнувато звучить, чи не так? Тому творці аккаунту швидко виправили свою помилкову гендерну політику і почали публікувати фотографії, які нікого не ображають. Поки що і справді не ображають.

Фото: obozrevatel.com

Фото: obozrevatel.com

Відповідальність і грубість Сніжани Єгорової

У жовтні телеведуча була виключно працьовитою. Вона так поспішала на роботу, що їй не завадили ні ПДР, ні поліція, ні марафон в центрі міста, ні здоровий глузд. Навіть влаштувала шоу в прямому ефірі посеред дороги. Але це не вразило поліцейських і вони виписали їй штраф.

Фото: telekritika.ua

Фото: telekritika.ua

Екстрашвидкий призов

Тренд осіннього призову в Збройні сили України – з клубу в казарму. В кінці жовтня працівники поліції і військового комісаріату провели рейди в нічному клубі Києва і в нічних закладах Львова, паралельно потоптавшись по правах людини (ну і по самим людям теж, за деякими відомостями). Вони з поривом виконували план призову – чим викликали скандал і обурення громадян.

Фото: expres.ua

Фото: expres.ua

Забудова колишнього Сінного ринку

Багато киян ще пам’ятають Сінний ринок, який знесли відносно недавно. На його місці планують звести багатоповерхівки. Забудовник вирішив, що величезні бетонні коробки будуть дуже гармонійно виглядати серед старовинних будинків. І постійні пробки на вузькій Бульварно-Кудрявській теж зроблять Київ затишніше.

Крім того, це будівництво загрожує перлині міста – Софії Київській. Її цілісності загрожує підняття грунтових вод. Але кого це цікавить? Треба ж будувати.

Фото: kiev-ukr.segodnya.ua

Фото: kiev-ukr.segodnya.ua

«Динамо» продинамили Маріуполь

У серпні нас здивував київський ФК «Динамо». Ні, не своєю відмінною грою, зовсім навпаки – відсутністю гри, як такої. Керівництво клубу вирішило, що їхати в прифронтову зону на зустріч з ФК «Маріуполь» занадто небезпечно, зона АТО адже зовсім поруч.

В результаті команді «Маріуполь» присудили технічну перемогу – адже їх не лякає рідне місто.

Фото: telegraf.com.ua

Фото: telegraf.com.ua

Обурення за версією Рабиновича

У вересні 2017 опоблоковець Вадим Рабинович купував ентузіазм. Його проплачені мітинги під НБУ нібито на захист ошуканих вкладників насправді повинні були привести до зняття з посади глави НБУ Валерію Гонтареву і популяризації своєї партії. Гонтарева, між іншим, цю посаду вже пару місяців не займала. Цей полум’яний протест «за життя» зійшов нанівець – його результатом стало лише почуття відрази у городян.

Фото: kp.ua

Фото: kp.ua

Віталій Седюк і нестримне бажання слави

Травень у Києві був яскравим – в місті проходило Євробачення, яке сюди привезла чудова Джамала. Пранкер Седюк вирішив не залишатися осторонь і проявити свої власні таланти. Він вибіг на сцену під час виступу Джамали і оголив їх. Як зміг. За що з нього стягнули штраф.

Віталій Седюк і нестримне бажання слави

Фото: izvestia.kiev.ua

Пригоди українських відмінників в Росії

У серпні 70 українських школярів поїхали в Москву і Санкт-Петербург. Діти виграли міжнародні олімпіади з російської мови та історії. За ці успіхи вони потрапили в Росію, щоб поглиблювати свої знання про країну. Поїздка стала можливою завдяки програмі «Здрастуй, Росія». Ми б хотіли попрощатися, але українські вчителі, мабуть, ні.

Міністерство освіти нічого не змогло їм заперечити – куди українці хочуть, туди і їдуть, залізної завіси немає. Подія викликала подив у багатьох.

Фото: ipress.ua

Фото: ipress.ua

Заборона «Сватів»

Листопад нам запам’ятався «Сватами». Точніше скандалом навколо цього серіалу. Про нього ніколи так багато не говорили, як після заборони транслювати по ТБ. Чиновники, напевно, забули, що заборонений плід солодкий. Володимир Зеленський навіть записав гнівне відео з цього приводу. Його обурення викликало багато суперечок. Хтось був проти серіалу, хтось за. Але в інтернеті він вже три роки як є. Ті, хто сильно хочуть подивитися, можуть це робити хоч цілодобово.

Заборона «Сватів»

Забудова скверу на Воздвиженці

Скандал, якому немає кінця і краю – незаконна забудова замість розширення єдиного мікроскопічного скверу на затишній Воздвиженці. Забудовник планував не тільки «віджати» єдиний зелений острівець, але «облагородити» схил висотками, що загрожує сповзанням ґрунту.

Це Нью-Йорк стоїть практично на камені, а Київ, вважайте, на глині. Тут такі хмарочоси не побудуєш. Але в українських забудовників є мрія, і проти неї ніяк не попреш. Так і з Воздвиженкою – забудовник вже начебто публічно відмовився від своїх планів, але все одно робота за парканом кипить.

Фото: Andriy Vavrysh

Фото: Andriy Vavrysh

Це далеко не всі «зашквари» минаючого року, і, здається, що вразити киян вже нічим. Однак завжди з’являється хтось, кому це вдається знову і знову.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.