Понеділок, 29 травня

Над Київщиною бачили «північне сяйво»

Не встигли ми відійти від вражень, викликаних яскравим спалахом над Києвом кілька днів тому, як природа підкинула нам нову дивовижу. Учора ввечері на Київщині, а також в низці областей України, зокрема в Чернігівській, Рівненській, Львівській областях, спостерігали незвичне атмосферне оптичне явище, дуже схоже на північне сяйво.

Воно тривало буквально декілька хвилин. Очевидці розповідають про яскраві спалахи в небі, яке подекуди саме по собі було забарвлене у незвичний рожевий колір.

Північне сяйво — це оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.

Те, що казкове видиво у небі було саме північним, або полярним сяйвом, допускає завідувач лабораторії методологічного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко. «Бувають такі випадки, що північне сяйво досягає наших широт і пов’язане воно з геомагнітною бурею», — сказав він, передає «Українська правда. Життя».

А от астроном, співробітник Харківського планетарію Володимир Кажанов впевнений, що то було саме полярне сяйво. «Сталася потужна геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. На момент 1:00 за київським часом буря зменшила інтенсивність, полярне сяйво на цей час втратило вже ту яскравість, що була», — розповів він.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.