На Совських ставках планують створити кращий парк Києва

241
На Совських ставках планують створити кращий парк Києва

Зараз територія нижнього каскаду Совських ставків знаходиться в поганому стані

На території нижнього каскаду столичних Совських ставків планують створити парк, який покликаний стати справжньою перлиною Голосіївського району та, можливо, найкращим парком Києва.

Про це заявив один з авторів проекту благоустрою території нижніх Совських ставків і засновник проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький.

Парк на Совках планують створити в рамках детального плану території, розробленого місцевими жителями і активістами. Комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування вже підтримала петицію про затвердження даного ДПТ. Крім парку на цій території також планується будівництво соціальних об’єктів і невеликого відсотка комерційних.

«На сьогоднішній день ми вибрали чотири принципи взаємодії з замовником. І в разі їх виконання кожної зі сторін це дійсно буде найкращий парк з існуючих сьогодні », – сказав він.

Перший принцип полягає в тому, що парк буде створюватися разом із забудовою. Другий принцип стосується зелених насаджень – на території парку планують висадити приблизно 3200 дерев, близько 36 000 кущів, кілька тисяч водних рослин. Ще один принцип стосується створення системи очищення води для ставків на території парку. І останній принцип стосується прилеглої території площею близько 3 га, яку повинні будуть упорядкувати за рахунок інвесторів.

«Пропорційне співвідношення забудови до зеленої зони становитиме 20% на 80%. Якщо це вдасться зробити інвесторам і забудовникам, то це стане хорошим прикладом для того, щоб місто Київ стало зеленим, охайним і красивим », – заявив Добруцький.

За його словами, майбутній суспільний простір може стати для Голосіївського району місцем для проведення різних свят і заходів.

Зараз домовленість з містом про створення громадського простору на Совських ставках існує у вигляді меморандуму. Після того, як тільки Київрада прийме Детальний план території (ДПТ), буде підписаний договір з інвестором. А представники громадськості зможуть контролювати процес благоустрою Совських ставків на всіх етапах його реалізації.

Відзначимо, що зараз територія нижнього каскаду Совських ставків знаходиться в поганому стані: зелена зона завалена сміттям, вода в ставках сильно забруднена, а річка Совка протікає переважно в підземному колекторі.