На Подолі знайшли скарб зі срібними монетами (фото)

272

Швидше за все, монети були закопані в підвалі за часів Української революції.

На території заповідника «Стародавній Київ» археологи знайшли скарб зі срібними монетами. Про це повідомив глава департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк на своїй сторінці в Facebook.

Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, а також 50, 20 і 10 копійок виявили у підвалі знесеної в 70-ті роки XX сторіччя будівлі. Монети, ймовірно, були виготовлені у період від 1817 до 1912 року.

За словами археологів, поки що важко сказати, чому саме вони були закопані. Існує версія, що в сусідній будівлі знаходилось відділення банку, і один з його працівників міг закопати скарб у підвалі.

Співробітники Інституту археології НАНУ припускають, що за часів Української революції до банківських працівників була прикута особлива увага, тому власник міг закопати свій скарб в підвалі, щоб більше вже ніколи до нього не повернутися.

Наразі монети вивчають археологи. Після реставрації їх передадуть в експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

«Абсолютно погоджуюсь з археологами щодо того, що ця знахідка вкотре демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста», — додав Никоряк.