Середа, 1 лютого

На Подолі планують реконструювати Житній ринок

Закінчити реконструкцію планують у 2022 році.

У 2020 році планують розпочати реконструкцію Житнього ринку. Про це повідомляє The Village з посиланням на генерального директора ринку Вадима Феоктистова.

«Житній ринок – це не тільки найстарший ринок Києва, а й, як зазначено в літописах, один з найстарших ринків Київської Русі. Але зараз стан будівлі дуже плачевний, тому вона потребує реконструкції. Поділ отримає оновлений торговий комплекс », – розповів Фіоктістов.

Закінчити реконструкцію повинні до 2022 року. При цьому, за словами гендиректора, проект реконструкції не передбачає зміни архітектурних форм. Також обіцяють зберегти карбування на фасаді.

«Унікальну вантову конструкцію ринку не можна змінювати, оскільки будь-які втручання в конструкцію приведуть до повного її руйнування. Після реконструкції ринок збереже основне призначення і самобутній стиль радянського ультрамодернізму », – сказав гендиректор ринку.

Також він зазначив, що основна проблема проекту реконструкції Житнього полягає у відсутності даних про стан вантових тросів, що утримують конструкцію ринку. Технічне обстеження вже провели, однак не в повному обсязі.

Також поки неясно, у скільки обійдеться реконструкція, і не вирішено питання з джерелами фінансування. В даний час проект знаходиться на початковій стадії – адміністрація готує необхідну документацію.

«Визначення вартості ремонту вирішуватимуть депутати міської ради. Або бюджет міста Києва профінансує її самостійно, і будівля залишиться в повній господарської власності, або вирішать, що це занадто велике фінансове навантаження і є потреба оголосити інвестиційний конкурс », – пояснив Фіоктістов.

Генеральний директор Житнього ринку зазначив, що під час реконструкції ринок працювати не буде, конструкція вантового натягу противаги досить небезпечна і не передбачає експлуатації ринку з реконструкцією.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: