На Пейзажній алеї відкрили сходи (фото)

887

На Пейзажній алеї після реконструкції відкрили сходи до урочища Гончари-Кожум’яки.

У вівторок, 17 липня, в центрі столиці відкрили оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ. Про це повідомляє прес-служба мера Києва Віталія Кличка.

На відкритті столичний голова розповів, що також оновили туристичний маршрут, який починається від сходів з Пейзажної алеї і веде до Андріївського узвозу і Алеї художників. У майбутньому його продовжать до арки Дружби народів, тобто коли зведуть пішохідний міст між аркою Дружби народів і Володимирською гіркою. Столична влада планує відкрити міст в наступному році.

«Спуском, де оновлено ​​сходи, жителі Києва користуються вже понад тисячу років. Кам’яні сходи, що були знайдені раніше в цьому місці, датуються Х століттям. Переконаний, що ця туристична зона стане одним з найулюбленіших місць відпочинку для киян та гостей столиці », – сказав Кличко.

Відзначається, що сходи на Пейзажній алеї та прилеглу територію капітально ремонтували півстоліття тому. Дерев’яні сходи до урочища Кожум’яки перебували в напівзруйнованому аварійному стані, їх демонтували. Нові сходи зроблені з бетону, при цьому самі щаблі залишилися дерев’яними – вони виготовлені зі зносостійкої і вологозахищеної термодревесини. Увечері сходи освітлюються встановленим на перилах LED-освітленням.

Також проведено благоустрій та озеленення території поруч зі сходами: укріплені схили, на алеї поставили громадський туалет, встановили тривожну кнопку, камери відеоспостереження, нові лавки, урни, є безкоштовний Wi-Fi.