Середа, 27 вересня

На OLX з’явилось оголошення про продаж павільйону «Квіти України»

Будівлю павільйону «Квіти України» на вул. Січових Стрільців у Києві виставили на продаж за 185,8 млн гривень на платформі OLX.

Це зауважила член громадської ради при Подільській РДА Києва, екс-директор «УкрНДІпроектреставрація» Ольга Рутковська.

«Добродії», що пробували знищити «Квіти України», виставили будівлю-пам’ятку на продаж. В описі пропозиції продажу відсутня важлива інформація — об’єкт в судах і належить до культурного надбання міста Києва», — написала вона на «Фейсбуці».

Рутковська наголосила, що продаж павільйону можливий тільки, якщо його погодить Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Водночас явно позитивно новину про продаж «Квітів України» сприйняла ініціативна група «Зберегти Квіти України», яка останні пару років публічно захищала павільйон від знищення, після того як в 2021 році власник почав демонтувати частину будівлі.

«Ми, як представники громади, яка два роки захищає будівлю в судах та на вулиці, радіємо можливості побачити новим/новою власником/власницею будівлі людину, компанію, об’єднання містян, які б цінували і берегли «Квіти України», — йдеться в пості, опублікованому на ФБ-сторінці ініціативної групи.

Активісти висловили готовність передати новому власнику павільйону всі їхні попередні напрацювання щодо можливих моделей використання будівлі. Вони додали, що не мають вимог до бізнес-моделі, конкретної функції будівлі, оскільки поважають права інвесторів на втілення своїх продуманих бізнес-ідей.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.