Понеділок, 29 травня

На Оболоні невідомі вночі зрізали 60 дерев на спірній ділянці

На земельній ділянці неподалік Оболонської набережної, де заплановано спорудження трирівневого паркінгу, посеред ночі невідомі спиляли 60 дерев.

Про це повідомили активісти, які виступають за те, щоб замість паркінгу на цьому місці облаштувати парк Прирічна.

Активісти наголошують, що вирубка дерев відбулася незаконно, оскільки на це не було відповідного дозволу від КО «Київзеленбуд».

«Якщо б вирубка відбувалась за законом, то експерти б оцінили кожне дерево, а той, хто замовив вирубку, оплатив відшкодування в бюджет міста. Але замість законного шляху, злодії вночі зпилюють дерева, присипають значну частину землею та одразу вивозять стовбури», — зазначено в їхньому пості на «Фейсбуці».

За інформацією активістів, загалом було зрізано 20 дерев із діаметром стовбура від 20 см до метра і 40 дерев, стовбури яких мали в діаметрі до 20 см.

Ініціатори створення парку Прирічна попросили КО «Київзеленбуд» надати їм безкоштовно саджанці, які вони планують висадити на місці загиблих дерев наступної суботи. Також вони закликали Державну екологічну інспекцію України, Держекоінспекцію Столичного округу та Екологічну прокуратуру відкрити кримінальне провадження і розслідувати нічну вирубку дерев.

Як відомо, згідно з проектом змін до бюджету Києва на 2023 рік, на ділянці, про яку йдеться, планують збудувати трирівневий підземо-наземний паркінг вартістю 120 млн грн.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.