На мосту Патона з’явиться пересувний відбійник

2067

Система пересувних відбійників на мосту Патона коштуватиме 1,5 млн грн.

Незабаром на столичному мосту Патона встановлять систему пересувних відбійників Road Zipper, яка зможе збільшувати або зменшувати кількість смуг руху в тому чи іншому напрямку. Відповідне розпорядження підписав мер Києва Віталій Кличко.

Система перерозподілу транспортних потоків буде складатися з самого пересувного бар’єра і спеціальної машини, яка буде змінювати положення секцій бар’єра в залежності від дорожньої ситуації: більш завантажена частина дороги буде розширюватися, а менш завантажена, відповідно, буде звужуватися. Фактично це означає, що в ранкові години пік будуть додані одна-дві смуги в бік центру, а ввечері — у зворотному напрямку.

Встановлення системи пересувних відбійників має підвищити безпеку дорожнього руху на мосту Патона і зменшити там кількість ДТП, зокрема лобових зіткнень.

Аналогічні системи вже встановлені на мосту Теодора Рузвельта у Вашингтоні, мосту Golden Gate в Сан-Франциско, мосту Харбор-Брідж у Новій Зеландії.

Найближчим часом КП «Центр організації дорожнього руху» має приступити до розробки техніко-економічного обґрунтування проекту, а після — визначити підрядника для його реалізації.

Вартість проекту попередньо оцінюється в 1,5 млн грн. Фінансування проекту буде здійснюватися кредитним коштом.