Понеділок, 29 травня

На Київщині розпочинають виплату компенсацій за зруйноване росіянами житло

Наприкінці травня – на початку червня у Київській області стартує виплата компенсацій власникам зруйнованих російськими окупантами квартир та будинків, інформує BigKyiv.

Компенсацію виплачуватимуть у кілька етапів, залежно від того, в якому стані перебуває житло.
Насамперед на гроші можуть розраховувати ті, кому на відновлення потрібно до 200 тис. гривень, а вже потім ті, кому ворог завдав збитків на понад 200 тис. грн., повідомила заступниця міністра громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.

Власники повністю зруйнованого житла зможуть отримати сертифікати на придбання нового у новобудові або ж на вторинному ринку в будь-якій області.

Власники приватних будинків матимуть змогу витратити компенсацію на придбання нового житла або ж на відновлення зруйнованого на своїй земельній ділянці, додала Козловська.

Виплата компенсацій здійснюватиметься за рахунок активів конфіскованих в Україні російських банків, а також частково за кошти міжнародних партнерів.

В масштабах цілої країни зареєстровано понад 380 тис. заявок про пошкоджене внаслідок збройної агресії РФ майно. Допомога постраждалим здійснюватиметься в рамках програми єВідновлення, на яку уряд виділив 4,5 млрд гривень.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.