На Київщині браконьєри застрелили вагітну лосицю

621
На Київщині браконьєри застрелили вагітну лосицю

Улісі поблизу села Федорівка Вишгородського району на Київщині браконьєри застрелили самку лося.

Калюжу крові виявили єгері під час ранкового об’їзду території в четвер, 18 січня. Далі за струмочком крові вони виявили місце, де тварина впала. Там браконьєри нашвидкуруч здерли з тварини шкуру і розібрали тушу: нутрощі і хутро кинули на снігу, а м’ясо забрали, інформує ТСН.

Зухвалість браконьєрів охоронці лісу пояснили надією на сильний снігопад, котрий замете сліди злочину. Однак за слідами єгері вийшли не тільки на село, але й знайшли хату, куди в’їхав візок із дичиною. Однак господарі подвір’я, попри плями крові на снігу перед будинком, свою причетність до браконьєрства заперечують.

Нагадаємо, з 2018 року лосів внесли до червоної книги. Тепер за їх вбивство загрожує штраф у 176 тис. грн або тюремне ув’язнення. Однак їхнє м’ясо вважається делікатесом , і його подають в елітних ресторанах. Філе лося коштує 750 грн/кг. Відомо, що застрелена тварина важила під 400 кг, близько 200 – це свіжина, яку могли продати.

Крім того, за слідами видно, що лосиця ходила з маленьким лосеням, а ветеринари встановили, що вона ще й вагітна – носила два ембріони. Вполювати лося нескладно, бо тварина довірлива та зазвичай дуже близько підпускає людину.