п`ятниця, 24 березня

Місцеві вибори в Києві: жителі столиці зізналися, кого хочуть бачити мером – соцдослідження

Рейтинг чинного мера Віталія Кличка на початку 2020 року складає 31%, друге місце посідає бізнесмен і телеведучий Андрій Пальчевський, якого готові підтримати майже 20% киян.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження ГО “Центр суспільного розвитку “ІНТЕР-АКЦІЯ”, яке провели з 8 по 11 січня в столиці України, пише Газета

Рейтинг кандидатів без урахування партії:

Віталій Кличко – 30,9%
Андрій Пальчевський – 19,7%
Сергій Притула – 9,9%
Микола Томенко – 9,2%
Олександр Попов – 7%
Олександр Ткаченко – 6,4%
Дмитро Гордон – 4%
Андрій Білецький – 3,9%
Борислав Береза – 2,9%
Андрій Іллєнко – 2,1%
Володимир Бондаренко – 2,3%

З урахуванням партійної підтримки у списку лідерів передвиборчої гонки опинилися:

Віталій Кличко (“УДАР”) – 30%
Андрій Пальчевський (сам) – 16,4%
Олександр Ткаченко (СН) – 11,8%
Сергій Притула (“Голос”) – 10,3%
Микола Томенко (“Рідна країна”) – 6,1%
Олександр Попов (“ОПЗЖ”) – 6,1%
Дмитро Гордон (“Сила і честь”) – 4,3%
Андрій Білецький (“Нацкорпус”) – 3,8%
Андрій Іллєнко (“Свобода”) – 3,1%
Володимир Бондаренко (“Батьківщина”) – 3%
Борислав Береза (сам) – 2,7%

21% опитаних киян ще не визначилися зі своїм вибором.

Порівняно з рейтингом, оприлюдненим у листопаді 2019 року, змінилася впізнаваність кандидатів. У телеведучого Андрія Пальчевського вона зросла з 63% до 64,2%. У чинного мера Віталія Кличка впала з 96% до 94%. Впізнаваність інших кандидатів також трохи зменшилася.

Зростання рейтингу Андрія Пальчевського пов’язано насамперед із його медійною активністю, вважають експерти.

“Основна причина в тому, що він виступає дуже часто на загальноукраїнських телеканалах… Він медійно дуже активний”, – зазначив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов.

Нагадаємо, з листопада 2019 року рейтинг Андрія Пальчевського без урахування партії виріс більш, ніж на 5% (з 14,1% до 19,7%).

“Ми бачимо, що рейтинг Пальчевського зріс на 1%, а за критерієм рівня впізнаваності він взагалі зараз є рекордним: якщо ще кілька місяців тому ім’я Андрія Пальчевського було на слуху в 36,2% опитаних, то зараз показники сягнули цифри в 63,4%”, – зазначає директор Центру суспільного розвитку “ІНТЕР-АКЦІЯ” Юрій Лагутов.

Микола Спірідонов також прокоментував шанси Віталія Кличка. Згідно з результатами дослідження, більшість респондентів (37,6%) негативно оцінили роботу чинного мера і поставили йому “1” і “2” за п’ятибальною шкалою. Політичний консультант зазначив, що Кличка вважають “твердим двієчником”. Крім того, будь-яка людина набридає виборцям за роки роботи в політиці.

Соціологічне дослідження здійснили в Києві. В його рамках було опитано 1,5 тисячі громадян України старше 18 років, які живуть у столиці.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.