Міст Метро може обвалитися найближчим часом

936

Київський міст Метро може обрушитися в будь-який момент, якщо найближчим часом влада не проведе його реконструкцію.

Про це в інтерв’ю «Громадському радіо» розповів проектант даного моста Георгій Росновський.

За його словами, небезпека обвалення виникла через те, що під час будівництва напружувані пучки арматур не були як слід ізольовані. Через це пучки вкрилися іржею і на даний момент арматура знаходиться в поганому стані.

«Цей міст мав простояти 100 років, якщо за ним стежити. Але цей міст-метро вже через років 30 почав викликати великі побоювання. Тому, що обстеження показало, що там багато тріщин і арматура в поганому стані. Чому все це відбувається? Під час будівництва дві напіварки стягують стяжкою, в якій знаходяться напружувані пучки арматур, так ось ці пучки арматур як слід не ізолювали », – повідомив Росновський.

Також він розповів, що через небезпеку обвалу рух важкого транспорту по мосту заборонили десять років тому, але все одно міст знаходиться під загрозою.

«У мене є інші матеріали і обстеження, де чітко написано, що міст-метро може впасти в будь-який момент абсолютно неочікувано. Почнеться в одному місці, і, як доміно, піде по всіх прольотах. Коли випробовували міст-метро, ​​давали колосальне, максимальне навантаження, і опускання шарнірів було на 3 см, прибирали навантаження, було – нуль. А зараз шарнір опустився на 23 см і не піднімається », – підсумував конструктор.

За словами проектувальника, найближчим часом потрібно провести реконструкцію мосту, розібравши автомобільну дорогу і деякі конструкції, а замість двох смуг зробити три.