Понеділок, 25 вересня

Масовий протест жителів «Комфорт Тауна» проти забруднення навколишнього середовища заводом «Фанплит»

31 січня, в столиці пройшла акція «Чисте повітря Києва».

Більше 60 жителів навколишніх районів заводу «Фанплит» вже в четвертий раз вийшли на мирний протест з вимогою перенести виробничі потужності підприємства за межі міста, пише Наш Киев.

«Однозначно, все те, що відбувається, і все те, що робиться з боку” Фанпліта “, – це незаконно і неправомірно. Сьогодні ми проводимо попереджувальну акцію, в якій будемо звертати увагу на ситуацію з незаконним підприємством “Фанплит”, яке отруює навколишнє середовище, жителів районів. Керівництво міста, схоже, забув, що відбувається. Вони забули про те, що є маленькі діти, вони забули про те, що є дорослі люди, які просто змучилися жити з такими вихлопами », – такими словами супроводжувався перший етап акції – перекриття проїжджої частини на перехресті Харківського шосе і вул. Тепловозної.

Активісти з плакатами провели 15-хвилинний флешмоб з безперервним переходом дороги по пішохідному переходу, тим самим намагаючись звернути увагу влади на існуючу проблему забруднення.

«Перекриття дороги – це вимушений захід, тому що з минулої акції під Мінекології, з позаминулого під КМДА і мітингу під” Фанплітом “нічого не змінилося. Тобто у заводу заарештовані всі рахунки, включаючи зарплатні, у нього є заборона на використання відходів власного виробництва, але це все порушується. 3, 4, 5 січня виробництво працювало так, що ми були змушені дітей вивозити звідси (з “Комфорт Тауна”. – ред.). Це був взагалі пекло. Сьогодні мені було ніяково перед водіями, але влада нам дійсно не залишила виходу. Петиція про перенесення виробництва за межі міста була підписана 10 місяців тому, вона набрала понад 10 тисяч підписів, а результатів немає. Згідно із законом повинна була бути створена міжвідомча комісія, яка почне цим займатися. Вона не створена », – каже Тетяна, мешканка« Комфорт Тауна ».

Члени ініціативної групи відправили в Мінекології понад 400 листів зі скаргами на забруднення. Але відповідь приходив у вигляді стандартної відписки: «Завод не працює, у вас масові галюцинації».

Після перекриття дороги активісти перемістилися безпосередньо до воріт «Фанпліта», де члени громадської організації «Стоп корупція», які допомагають в протесті страждають від забруднення мешканцям, приступили до спорудження наметового містечка. В результаті була поставлена ​​великий військовий намет і сцена, де міг виступити кожен охочий.

«Ця акція безстрокова. Мета цієї акції – звернути увагу міської влади на цю проблему і привести до її вирішення. Ми сподіваємося, що за допомогою законного протесту ми зуміємо змусити владу вирішити цю проблему. Тільки спільними зусиллями ми зможемо щось зробити », – впевнений координатор« Стоп корупції »Роман Бочкала.

Громадський активіст Денис Шинкаренко прикував себе до огорожі заводу «Фанплит» в знак протесту проти діяльності підприємства. Таким чином активіст хоче залучити до проблеми отруєння жителів району увагу столичної влади. Цей протест викликав хвилю словесного обурення у присутніх за парканом працівників підприємства.

«Наша проблема набагато ширша. Це проблема не тільки “Комфорт Тауна”. Навколо повно житла: Березняки, Позняки, на Харківському шосе повно будинків. До Дарницької площі долітають вихлопи заводу. Це реальна проблема всього району. Наша позиція як жителів “Комфорт Тауна” не в тому, щоб закрити завод. Постійно на це скочується, що ми рейдери, що ми для “каналу” намагаємося відбити територію заводу. Брехня це все. Наше завдання не в тому. Ми хочемо, щоб місто прислухався до нашої думки і з житлової частини міста прибрав смердюче, шкідливе виробництво за його межі. Другий варіант: організувати такі очисні споруди на цьому підприємстві, щоб воно перестало забруднювати повітря навколо себе. У розвинених країнах це є і це працює. Наука вже дійшла до цього. Але для цього необхідна чітка позиціях міської влади в цьому плані. А цього поки немає », – висловив позицію активістів Сергій, житель« Комфорт Тауна ».

Протягом всієї акції протесту супроводжували кілька десятків поліцейських. У самого заводу також перебував загін поліцейських в касках і бронежилетах, що стоять строєм. Однак їхня допомога не знадобилася.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.