п`ятниця, 8 грудня

МАГАТЕ несподівано навідалось з перевіркою в Інститут ядерних досліджень у Києві

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 15 травня провело неоголошену інспекцію в розташованому у столиці Інституті ядерних досліджень НАН України.

Про це повідомило Держатомрегулювання.

Інспектори МАГАТЕ хотіли з’ясувати, чи в цьому інституті, бува, не займаються виробництвом ядерної зброї. Шукали незаявлений ядерний матеріал. Нічого не знайшли. Інспекція пройшла без зауважень.

Інспекція МАГАТЕ в Інституті ядерних досліджень

Інспекція МАГАТЕ в Інституті ядерних досліджень. Фото: Держатомрегулювання

Нагадаємо, у жовтні 2022 року Росія почала розкручувати тему, нібито Україна готує провокації з використанням «брудної бомби». Міністр оборони РФ Сергій Шойгу спеціально обдзвонював європейських міністрів оборони, щоб донести до них цей фейк. А в самій Москві жахалки про «брудну бомбу» розповідали іноземним дипломатам.

Відтак Україна запросила МАГАТЕ на свої атомні об’єкти, аби агентство могло на власні очі пересвідчитись, що жодної ядерної зброї у нас не розробляють. Відтоді МАГАТЕ час від часу проводить інспекції на українських атомних електростанціях в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.