Понеділок, 29 травня

Ліні Костенко пропонують присвоїти звання «Почесний громадянин міста Києва»

З такою ініціативою виступила депутатка Київради Олеся Пинзеник спільно з українською акторкою Адою Роговцевою. Вони подали відповідне клопотання меру Віталію Кличку.

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та міста Києва зокрема, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва». Найкращим стимулом довіри в український дух та непереможність нашої нації в час війни є визнання та можливість брати за взірець видатних людей, таких як Ліна Костенко. Вона власним життям щодня доводить важливість неухильності проукраїнських переконань для спільної перемоги», – заявила Олеся Пинзеник.

Ліна Василівна Костенко – видатна українська письменниця та поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987 рік), Премії Антоновичів (1989 рік), кавалер Ордена Почесного легіону Франції (2022 рік), почесна професорка Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, почесна докторка Львівського національного університету ім. І. Франка, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Цього року Ліні Костенко виповнилось 93 роки.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.