Неділя, 4 червня

Київські маршрутчики-Шумахери: як пасажирка ледь не вилетіла через вікно

Найнебезпечніші місця в маршрутці знаходяться біля дверей

Оплачувати проїзд під час руху небезпечно для життя. У цьому переконалася пасажирка однієї зі столичних маршруток – вона мало не вилетіла у вікно, коли передавала гроші кондуктору.

Проїхати в маршрутці і вціліти. Така місія стає для пасажирів все важче. Повертаючись додому, Олег мало не потрапив до лікарні разом з іншими пасажирами. Його маршрутка зіткнулася з іншою.

Найбільше постраждала дівчина. Вона мало не вилетіла у вікно. Коли зіткнулися дві маршрутки, вона передавала за проїзд і влетіла головою в лобове скло

Втім, в “Укртрансбезпеки” про цю ДТП дізналися не з поліцейських звітів, а від журналістів “Сегодня“. Там запевнили, що за даним випадком буде проведено технічне розслідування, інспектори виїдуть на місце і зберуть всю необхідну інформацію.

Але найбільше покарання, яке чекає перевізника, який піддав пасажирів небезпеці – штраф близько 1700 грн.

“Сегодня” вирішили розпитати про те, що трапилося в самому маршруті, де все сталося. Однак у відповідь почули погрози і лайки.

Який би надійний не був перевізник, оплачувати проїзд на ходу – небезпечно, кажуть в “Укртрансбезпеки”. Виявляється, навіть норматив такий є – водій не має відновлювати рух, поки не збере гроші. Але серед пасажирів мало хто про це знає. А серед водіїв – мало хто дотримується.

Тому здоров’я і безпека пасажирів залежать ще й від них самих, запевняє автоексперт Сергій Мотусяк. Якщо ви стоїте в транспорті – не беріться передавати гроші. Або, принаймні, тримайтеся однією рукою.

Найбезпечніше передавати гроші, коли маршрутка не рухається. Якщо ви передаєте гроші під час руху, то наражаєте на небезпеку не тільки себе і оточуючих, а й водія, якому брати ваші гроші, віддавати решту і відволікатися“, – говорить експерт.

І навіть коли сидите – краще міцно тримайтеся.

Найнебезпечніші місця в маршрутці – це біля дверей. Вони можуть відкритися, або не зачинитися, поки автобус їде, можна вилетіти. Дуже небезпечні сидіння один навпроти одного – тоді одна людина при різкій зупинці може взяти і впасти на іншу“, – говорить автоексперт.

Під час руху в автобусі безпечні сидіння це ті, що посередині, і ближчі до проходу. І ні в якому разі, навіть якщо вам пощастило сісти, не відволікайтеся на гаджети, бо в разі зіткнення автобуса ризикуєте зламати собі ніс.

Скільки людей травмується через різкі маневри маршруток – єдиної статистики ніхто не веде. Тільки за перший місяць нового року з громадським транспортом сталося 78 ДТП.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.