Понеділок, 29 травня

Київ “непрозорий”: результати дослідження

Як у столиці з публічним доступом до інформації? та не дуже… Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) презентувала адаптоване дослідження роботи міських рад під час війни. Цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць — тепер статус міста («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів. Дослідження відбулося за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

За результатами дослідження, статус «прозорі» мають Дніпро, Львів та Мукачево. «Частково прозорими» визначені 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці

Прогнозовано, що з початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок. Але все ж, прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування.

Адже у середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%Тобто українські міста не виконали понад половину обов’язкових законодавчих вимог.   

«Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий  рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації», — зауважує керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.