Кияни виступили проти підвищення вартості проїзду до 8 грн

463

Більшість киян впевнені, що підвищення тарифів на проїзд необгрунтоване і не відповідає якості послуг.

Кияни не підтримали підвищення вартості проїзду в громадському транспорті до 8 грн, яке заплановане на середину липня. В ході громадського обговорення на сайті КМДА, яке проходило з 17 травня по 3 червня, «проти» висловилися 993 особи, а «за» – тільки 294. 

Більшість киян, які взяли участь в обговоренні, впевнені, що заявлене підвищення необгрунтоване і не відповідає якості послуг, що надаються.

«Умови перевезення повинні бути людськими, навіть в годину пік транспорт не повинен бути переповнений. А для цього необхідно грамотно розвантажити транспортну систему міста. Коли буде запропоновано такий проект, тоді можна буде обговорювати варіанти підвищення тарифів », – вважає киянка Наталія Максимова.

За словами радника першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василя Яструбинського, говорити, яке рішення в підсумку буде прийнято за результатами обговорення, поки рано.

«Зараз йде аналіз отриманих даних. Триватиме це близько 10 днів. Розглядаються ті пропозиції киян, які є конструктивними », – сказав він.

Яструбинський додав, що така реакція киян була очікуваною, проте підвищення тарифів він вважає – необхідне.

«Якщо ми будемо всі проти, то будемо або ходити пішки, або їздити на маршрутках. Особисто я не бачу іншого варіанту, окрім підвищення тарифів », – говорить Яструбинський.

Пройшли також і живі обговорення нових тарифів. Перше відбулося 25 травня в актовій залі автобусного парку № 6 на вул. Пухівській, 4, а друге – 31 травня в будівлі КМДА. На останньому члени Громадської ради при КМДА також висловилися проти підвищення тарифів і вирішили підготувати більш широке громадське обговорення даного питання в колонній залі мерії. Його дата поки невідома.

Зупинити подальше зростання тарифів на проїзд кияни намагаються і петиціями. Зараз на сайті Київради зареєстровані вже 9 таких звернень. Правда, жодне з них поки що не набрало необхідних 10 тисяч голосів.

Деякі експерти з транспорту побоюються, що після підвищення тарифів на проїзд якість послуг і стан рухомого складу все одно не покращиться. А після зростання тарифу в муніципальному транспорті подорожчає і проїзд в маршрутках, що ще сильніше вдарить по гаманцях киян.