Киянка ледь не розбилася, політавши на літаку по подарунковому сертифікату (фото)

365

Киянка отримала в подарунок сертифікат на політ на літаку і мало не розбилася, коли пілот невдало приземлився на кукурудзяному полі.

Киянка Ганна Доценко отримала в подарунок на день народження сертифікат на політ на навчальному літаку з виконанням фігур вищого пілотажу, але мало не розбилася через непрофесіоналізм пілота.

Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.

За словами жінки, програма сертифікату включала в себе:

  • інструктаж;
  • підготовку необхідного спорядження;
  • політ на навчальному літаку ZLIN-142;
  • отримання незабутніх емоцій.

9 червня жінка відправилася в авіаклуб «Агентство польотів GOGOLEV AERO» в Гоголів Київської області, де і повинен був проходити політ. Повноцінного інструктажу і опису всіх фігур, які будуть виконуватися під час польоту, жінка не отримала.

Після закінчення польоту літак попрямував в сторону клубу, і на висоті близько 300 метрів у нього відмовив двигун. Пілотові довелося здійснити аварійну посадку на кукурудзяне поле, не долетівши до клубу близько 7 км. Під час посадки літак перевернувся через капот і впав на дах.

«Люди часто говорять, що в подібні моменти у них все життя пролітає перед очима. Моє у мене не пролетіло. В голові встигла промайнути лише одна думка: “Я не можу померти так нерозумно !!!” »- ділиться переживаннями киянка.

Після аварії пілот не запропонував пасажирці літака ніякої допомоги, а співробітники авіаклубу не викликали ні рятувальників, ні поліцію. Літак вони самостійно відвезли з місця події, для чого викликали спеціальний маніпулятор. Дівчину намагалися відправити до Києва на машині разом з іншими відвідувачами клубу, проте сідати в авто до незнайомих людей вона відмовилася. В результаті її довіз до найближчої станції метро ( «Лісова») чоловік, що відрекомендував себе раніше як координатор польотів.

Також співробітники клубу не запропонували жінці викликати швидку допомогу, або відвезти її в лікарню для обстеження. Замість цього співробітники клубу запевняли жінку, що нічого страшного не сталося, а відмова двигуна у літака не рідкість, мовляв, вони часто роблять аварійні посадки. В якості компенсації клуб запропонував жінці подарунковий сертифікат на політ «з більш професійним пілотом».

«На наступний день після польоту моє самопочуття погіршилося. Я поїхала в клініку. Результат обстеження у невролога і комп’ютерної томографії голови і шиї: закрита черепно-мозкова травма, струс мозку, забої », – розповіла жінка.

В агентстві More Emotions, де був куплений сертифікат, дізналися про інцидент тільки від постраждалої, хоча співробітники клубу повинні були самі повідомити їм про аварію. Також протягом двох годин клуб повинен був повідомити про це в Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами (Нацбюро). Однак, повідомляти про аварію довелося самій потерпілій.

«На даний момент підсумок такий: літака немає, пілота немає, його телефон відключений, а в самому аероклубі висловили думку, що я літала не у них», – поділилася киянка.

В результаті невеликого розслідування жінка також з’ясувала, що за документами клуб є злітно-посадковою смугою, яка втратила право на допуск до експлуатації ще в 2015 році. Також за документами клуб не має права здійснювати польоти, а може надавати тільки допоміжні послуги. 

Киянка радить всім більш ретельно ставитися до вибору подарунків для близьких людей і перевіряти подібні заклади перед тим, як отримувати там послуги. Також вона заявляє, що не вимагає фінансової компенсації, а просто хоче повідомити про недобросовісних працівників авіаклубу.