Кличко заявив, що відповідає перед киянами, а не перед Зеленським

244
Віталій Кличко

Голова Офісу президента України Андрій Богдан заявляє, що після звільнення з посади голови Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко залишиться мером, “просто з’явиться людина, яка його контролюватиме”. У відповідь київський мер звинуватив канцелярію глави держави в узурпації влади

Суперечка між Богданом та Кличком відбулася ввечері в п’ятницю, 6 вересня 2019 року, в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на одному з українських телеканалів, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Укрінформ.

“Вас обрали київським міським головою, і цю посаду ніхто не в праві у вас забрати, і навіть після розведення посад голови КМДА і мера ви залишається міським головою, просто з’явиться людина, яка вас контролюватиме”, – зазначив Богдан.

У відповідь Кличко заявив, що не тримається за владу, готовий прозвітувати за всі свої рішення перед громадою, але єдиним законним методом змінити владу у Києві є проведення місцевих виборів.

Він також нагадав норми закону про столицю, де передбачено, що обраний Київський міський голова має бути призначений головою КМДА.

“Я не тримаюсь за крісло і за посади, але мене обрали кияни і я перед ними відповідаю”, – наголосив Кличко.

Богдан, у свою чергу, заявив, що голова КМДА, як і будь-який інший голова місцевої адміністрації, має скласти повноваження перед новим президентом. І тоді президент може призначити нового чи перепризначити старого голову адміністрації.

“Це об’єктивна вимога Конституції і законів, подобається це пану Кличку чи не подобається, поїде він до Німеччини чи до Америки комусь скаржитись, чи ні”, – підкреслив Богдан.

Кличко заявив, що в такому разі в державі знищується самоврядування і децентралізація, бо “коли призначають людину зверху, – це вже централізація”.

  • 24 липня глава Офісу президента Андрій Богдан направив уряду листа, в якому просив колишнього міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка внести подання щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА.
  • 30 липня на пресконференції Богдан заявив, що йому пропонували хабар у розмірі 20 мільйонів доларів за “більш лояльне” ставлення до Кличка.
  • Після цього міський голова Києва звернувся в Національне антикорупційне бюро України з приводу заяви керівника Офісу президента.
  • У НАБУ підтвердили відкриття кримінального провадження за фактами, викладеними в заяві мера Віталія Кличка щодо можливого вчинення кримінального корупційного правопорушення. За даними НАБУ, попередня правова кваліфікація у справі – ч.1 ст.369 КК України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»).
  • 4 вересня новий Кабінет Міністрів на своєму засіданні погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА.