п`ятниця, 27 січня

Кличко: навесні ми починаємо будівництво сучасної лікарні швидкої допомоги

Зараз на правому березі Києва немає жодної лікарні швидкої допомоги.

Одна з головних завдань столичної влади – зробити все, щоб кияни отримували ефективне лікування в комфортних умовах. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції дитячої клінічної лікарні № 4, де пройшла повна термосанація корпусу стаціонару та капітальний ремонт декількох відділень, зокрема, в поліклініці.

Цей медичний заклад обслуговує Солом’янський, Святошинський, Голосіївський, Шевченківський райони. У минулому році 210 тисяч дітей отримали в ньому необхідну медичну допомогу.

«Тут був проведений капітальний ремонт приміщень першого поверху поліклініки. Проведена термосанація корпусу стаціонару, також повністю замінили вікна та двері. Це дозволить значно знизити споживання теплової енергії. І заощадити до 700 тисяч гривень в рік », – підкреслив Віталій Кличко.

У поліклініці відремонтували також два басейни, які не працювали 15 років, і більше 100 дітей на добу зможуть проходити курс лікувального плавання в цих басейнах.

За кошти міського бюджету в лікарні встановили і запустили в експлуатацію дизель-генератор, який вкрай необхідний медичній установі, і ліфт в корпусі стаціонару. Загальна вартість ремонтних робіт – 17 млн ​​грн. Ще 100 тисяч витратили на закупівлю медичного обладнання для лікарні.

«Медичні працівники ще кілька років тому і не мріяли, що працюватимуть на такому сучасному обладнанні. Міська влада в минулому році передала нам дуже дорогий апарат ультра-звукової діагностики. Це була наша мрія », – зазначила головний лікар Валентина Залеська.

Майже 300 дітей, це в три рази більше попереднього, щодня зможуть отримати в оновленому відділенні поліклініки послуги з реабілітації за сучасними міжнародними стандартами фізіотерапії, бальнеології, грязелікування, релаксації. У приміщеннях поліклініки виділили місця і для парковки дитячих колясок, облаштували зручні зони відпочинку для дітей та батьків з дотриманням принципу безбар’єрності.

Мер столиці зазначив, що в дитячій клінічній лікарні № 4, як і в інших лікарнях столиці, ввели електронний запис пацієнтів на амбулаторний прийом до лікаря.

Також Віталій Кличко ознайомився з презентацією будівництва на проспекті Космонавта Комарова першої на правому березі лікарні швидкої медичної допомоги. За словами мера, таке рішення прийнято у зв’язку з гострою необхідністю забезпечення невідкладною медичною допомогою тих киян, які проживають на правому березі столиці. Зараз там немає жодної лікарні швидкої допомоги.

«Все, що ми сьогодні робимо – це реконструкція і ремонт старих приміщень. А це буде нова лікарня, нового рівня. Роботи з її будівництва почнуть вже навесні цього року », – зазначив Віталій Кличко.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.