Вівторок, 28 березня

Таки знесуть? Мінкульт визнав незаконною каплицю УПЦ МП біля фундаменту Десятинної церкви

Розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України (НМІУ) є незаконним, єдиний користувач земельної ділянки – це сам музей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

“Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогоднішній день є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушені протиправними діями релігійної громади УПЦ МП”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, наголошується, що Мінкультури візьме участь в розгляді справи і повторно направить до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення “Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) V-IX століття, IX- XIII століття “, між вулицями Володимирська, Велика Житомирська та схилами Старокиївської гори.

Нагадаємо, в суботу, 3 лютого, кілька сотень активістів провели акцію біля незаконно збудованої споруди-каплиці УПЦ МП біля фундаменту Десятинної церкви на території Національного музею історії України.

Акція спрямована на підтримку заарештованих архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюк, яких суд заарештував на 60 діб за підпал “монастиря” УПЦ МП. Суддя Левицька, яка відправила в СІЗО киян Шемотюк і Горбаня за підпал самочинної споруди УПЦ МП, заявляє про погрози на свою адресу. Разом з тим, була створена група підтримки заарештованих Шемотюк і Горбаня, підозрюваних у підпалі будівлі, яка належить УПЦ.

У понеділок, 5 лютого керівництво Прокуратури міста Києва проведе зустріч з представниками Національного музею історії України, за результатами якої будуть сформовані позовні вимоги з приводу захисту інтересів територіальної громади та міста Києва від незаконної забудови у фундаменту Десятинної церкви. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: