Понеділок, 29 травня

Генсек НАТО напередодні Рамштайну прибув до Києва. Деталі першого візиту Єнса Столтенберга в Україну з початку війни

Сьогодні, 20 квітня, до Києва з неоголошеним візитом прибув генеральний секретар NATO Єнс Столтенберг. Це перший його візит в Україну з 24 лютого 2022 року. І відбувається він якраз напередодні чергового Рамштайну — засідання наших західних союзників, яке вже водинадцяте відбудеться на однойменній американській базі в Німеччині завтра, 21 квітня.

Зранку генсека НАТО помітили в центрі столиці. Журналісти The Kyiv Independent поширили фотографії з ним на Михайлівській площі. Там Єнс Столтенберг вшанував пам’ять українських захисників.

На цей момент (14:56) із очільником Північноатлантичного альянсу уже зустрівся президент Володимир Зеленський.

«Цей візит Єнса Столтенберга — перший за час повномасштабної війни — ми трактуємо як знак, що Альянс готовий розпочати нову главу у відносинах з Україною — главу амбітних рішень», — заявив Зеленський.

Пізніше на спільній прес-конференції генсек НАТО повідомив, що країни-члени Альянсу мають намір обговорити питання членства України на саміті у липні. «Майбутнє України — в євроатлантичній родині. Майбутнє України — в НАТО. З цим погоджуються всі члени Альянсу», — сказав він.

Тим часом на «болотах» повторили, що воюють з Україною в тому числі з метою недопущення її в НАТО. Це, за словами прес-секретаря «бункерного» Дмітрія Пєскова, залишається однією з цілей їхньої так званої спецоперації (а на ділі війни). «Тому що в інакшому випадку це буде представляти собою серйозну, суттєву небезпеку для нашої країни, для її безпеки», — «квакнув» він.

Росія несе великі втрати в Україні. Єнс Столтенберг у Києві оглянув виставку знищеної російської техніки. Також він побував в Бучі.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.