п`ятниця, 27 січня

Фільм про Стуса: Медведчук пригрозив судом та забороною картини

У разі виходу в прокат фільму «Стус» з інформацією про кума президента РФ Віктора Медведчука, він погрожує судитися і не випустити фільм у прокат.

Передає ZIK

Про це йдеться у заяві Медведчука, яку на сайті 12 серпня оприлюднив його адвокат Ігор Кириленко. 

А ще Медведчук заявив, що вирок Стусу і так давно був відомим, тому він ніяк не зміг повпливати на рішення суду. 

«Будь-яка людина, яку звинувачували за ст.62 КК УРСР, вважался «ворогом радянської влади» і з моменту свого арешту, була запрограмована на відповідний вирок… Роль адвоката, якого сама держава примусово притягала для участі у подібних справах, була незавидною і не мала суттєвого значення у заздалегідь відомому вироку», – заявляє Медведчук. 

Також він назвав «брехливими» твердження про те, що Стус відмовлявся від послуг радянського адвоката і просив надати йому виключно «міжнародного адвоката», залученого через організацію «Міжнародна амністія».

«Це було заборонено чинним кримінально-процесуальним законодавством…. Жоден компетентний орган України не знайшов у діях адвоката Медведчука порушень норм законодавства України, які діяли станом на 1980 рік», – заявив Медведчук. 

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився. 

Зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом». 

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Глава уряду Володимир Гройсман доручив очільникам Мінкульту та Держкіно «зробити все можливе», щоб у фільмі про Стуса історію було подано «чесно, повністю і без перекручувань».

11 серпня знімальна група фільму «Стус» оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.