EVAlution. – новий жіночий рух України

322

“Українка – не секс-товар”, “Чому секс-туризм – це не злочин?”, “Я красива, но це не моя професія” – дівчата в жовтий спідницях пройшли з цими плакатами туристичним центром Києва, в День Конституції.

Сьогодні, сотні “шлюбних агентств” і “послуг ескорту” спекулюють на стереотипі українки, який образливо однотипний – доступна красуня. Але найжахливіше те, що цей образ “як би – норма”! Дівчата, що влаштували акцію вважають цей образ не просто образливим. Цей образ – ментальна установка, що не тільки ображає всіх українських жінок, а й впливає на формування самооцінки у молодих дівчат.

Мета акції, за словами дівчат, – зламати стереотип про красиву і доступну українку і заявити про нове покоління дівчат – покоління Evalution.

“Ми вчимося, працюємо, прагнемо до свого покликання, а нам кажуть:” Українка – значить доступна красуня “. Це страшний демотиватор! Наша мета змінити стереотип уявлень про українську дівчину. Тим більше, що у нас достатньо прикладів, коли дівчата досягли успіху в творчості, бізнесі, науці, IT. І ми хочемо ділитися цими прикладами, допомагати дівчатам покоління Evalution, залишаючись красунями, реалізовувати себе як професіонали, як особистості “, – розповіла одна з учасниць флеш-мобу.

Дівчата заявили, що “Ми говоримо кожній українській дівчині: – ти – не тільки красива; – обираєш ти – а не тебе, – ти нікому нічого не винна; – твій інтелект відкриває тобі новий світ.”

Ми створюємо рух на підтримку молодих цілеспрямованих жінок. це рух – EVAlution. Ми шукаємо в чоловіках союзників, а не суперників. Тому що Evalution – це толерантність і гуманізм, жіноча взаємовиручка і солідарність.

Дівчата закликали приєднуватися до їхнього руху, в тому числі для проведення аналогічних акцій в інших містах України: “Все, що потрібно – це бажання і жовта спідниця як символ нашого руху”!