Жителям столиці також нагадали про правила безпеки при купанні.
На Водохреща, 19 січня, зануритися в ополонку можна в 11 офіційних локаціях. Про це повідомляє прес-служба комунального підприємства «Плесо».
Локації розташовані в Дніпровському, Оболонському та Деснянському районах Києва. Біля облаштованих співробітниками «Плесо» ополонок з 7:00 до 21:00 будуть чергувати рятувальники та працювати медпункти.
Дніпровський район:
- пляж «Дитячий» (біля каплиці в Гідропарку);
- пляж «Венеція» (острів Долобецький);
- пляж «Передмістна Слобідка» (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври);
- пляж «Тельбін» (проспект Павла Тичини);
- пляж «Райдужний» (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини);
- пляж «Центральний» (Труханів острів).
Оболонський район:
- пляж «Вербний» (озеро Вербне, вул. Приозерна);
- місце масового відпочинку «Наталка» (затока Оболонь, вул. Прирічна);
- парк «Наталка» (вул. Оболонська набережна);
- пляж «Пуща-Водиця» (ставок Горащиха, 7 лінія).
Деснянський район:
- зона відпочинку «Троєщина» (вул. Оноре де Бальзака).
Також жителям столиці нагадали про правила безпеки при купанні в ополонці.
Перш за все необхідно ретельно підготуватися. Не слід занурюватися в ополонку без ретельного і тривалого попереднього гарту.
«Тільки з дозволу висококваліфікованого лікаря, якому Ви довіряєте, який добре знає Вас як пацієнта і з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму бачить допустимим” екстремальне купання “і переконаний, що ризик раптового прояву / загострення хвороб відсутній», – порадили в «Плесо».
Локацію необхідно вибирати офіційно облаштовану, де чергуватимуть рятувальники і лікарі. Ні в якому разі не можна занурюватися в місці, де ви будете поза увагою інших людей і де буде відсутня можливість оперативно надати медичну допомогу.
Ні до, ні після занурення можна вживати алкоголь. Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання, а насправді прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Для того, щоб зігрітися, можна пити чай, каву, або гарячий бульйон.
Заходити у воду слід повільно, поступово, прислухаючись до організму і самопочуття, впевнено і свідомо. Під час обряду потрібно дотримуватися емоційного спокою.
«Стрімголов забігати в воду – заборонено. Можна і головою об лід вдаритися, і небезпечний стрес для організму влаштувати) », – попередили комунальники.