Середа, 27 вересня

Чиновнику КМДА, який проходить у справі про закриті укриття, повідомили ще одну підозру

Директору департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку, якого підозрюють у службовій недбалості, що зрештою призвела до загибелі людей біля зачиненого укриття на початку червня, правоохоронці повідомили ще одну підозру.

На цей раз, за інформацією прес-служби Київської міської прокуратури, його підозрюють у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, 11 листопада 2022 року Роман Ткачук уклав з товариством договір на закупку мініелектростанцій на загальну суму понад 28, 6 млн грн для оснащення пунктів обігріву на території столиці.

Постановою уряду від 09.11.2022 вказана категорія товарів звільнена від сплати ПДВ та ввізного мита при ввезенні на митну територію України.

Попри це, очолюваний Ткачуком департамент платіжним дорученням від 21.11.2022 перерахував на користь товариства бюджетні кошти в сумі понад 28, 6 млн гривень, у тому числі безпідставно включений у платіж податок на додану вартість, чим спричинено шкоду департаменту на суму 1,8 млн гривень.

Факт розтрати бюджетних коштів підтверджується актом перевірки закупівлі, яка проводилась Державною аудиторською службою України.

Санкція статті передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, напередодні суд відправив директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука під цілодобовий домашній арешт у справі про загибель 1 червня біля поліклініки у Деснянському районі трьох людей, які не змогли потрапити в укриття, оскільки воно було закрите.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.