Середа, 31 травня

Чи залишаться 300 тисяч киян без тепла? «Київтеплоенерго» судиться з Дарницькою ТЕЦ за 1,5 млрд грн боргу

КП «Київтеплоенерго» просить втручання Регулятора та правоохоронних органів через складну ситуацію з ТОВ «Євро-Реконструкція», оператором Дарницької ТЕЦ-4, найбільшого в Києві приватного виробника і постачальника тепла.

Згідно з відкритим зверненням «Київтеплоенерго», “Євро-Реконструкція” роками має заборгованість перед “Київтеплоенерго” за користування муніципальними мережами централізованого опалення та гарячого водопостачання, яка станом на 1 травня 2023 року становить 1,5 млрд грн.

З кінця 2020 року «Київтеплоенерго» судиться з «Євро-Реконструкцією», домагаючись оплати за користування тепломережами, але, на думку комунального підприємства, суди виносять у цій справі несправедливі рішення.

Тому «Київтеплоенерго» очікує втручання Регулятора та правоохоронних органів. Вважає, що “Євро-Реконструкцію” необхідно перевірити на незаконні зловживання та нецільове використання тарифних коштів. «Звертаємо увагу, що «Євро-Реконструкція», враховуючи збитковість у міжопалювальний період, свідомо доводить ситуацію до припинення надання послуг гарячого водопостачання, намагаючись перекласти відповідальність на комунального теплопостачальника», – йдеться у листі «Київтеплоенерго».

“Київтеплоенерго” бачить загрозу припинення транспортування тепла “в зоні теплопостачання «Євро-Реконструкції”. У такому випадку без тепла залишаться 300 тисяч киян.

Сама ж компанія «Євро-Реконструкція» заявила, що «Київтеплоенерго» каже неправду і тисне на суд. А його вимоги сплатити 1,5 млрд грн за користування тепломережами вважає неправомірними.

Компанія пожалілась, що «Київтеплоенерго» роками відмовляється компенсувати їй вартість втраченої при транспортуванні теплоенергії. «І це в ситуації, коли комунальне підприємство фактично отримує грошові кошти, що є цільовими і мають використовуватись виключно для компенсації виробнику втрат тепла, але не перераховує ці кошти ТОВ «Євро-Реконструкція», — зазначено в заяві компанії, що є оператором Дарницької ТЕЦ.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.