Субота, 23 вересня

Чи варто киянам хвилюватись через ймовірний підрив Запорізької АЕС — відповів міністр охорони здоров’я

Надходять тривожні новини, що росіяни поступово виходять з Запорізької атомної електростанції і порадили те саме зробити до 4 липня працівникам станції, які пішли на співпрацю з ними. Невже росіяни таки підірвуть ЗАЕС? Начальник ГУР Кирило Буданов ще кілька днів тому попереджав, що ситуація як ніколи загрозлива…

Що робити мешканцям Києва?

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заспокоює, що панікувати в жодному разі не потрібно. В ефірі телеканалу «Ми – Україна» він розповів, що МОЗ розробив і перевірив системи оповіщення, які спрацюють у разі вибуху. Відтак усім, в тому числі киянам, слід буде слухати рекомендації від уповноважених органів влади і чітко їх виконувати.

Ляшко запевнив, що Київ не відчує на собі наслідків вибуху на ЗАЕС. «Київ за межами впливу. Однак, ми маємо чітко розуміти, давайте робити все можливе, щоб запобігти цьому. Друге — не створювати паніки та штучного ажіотажу», — сказав він.

Тим часом у столиці встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації. Два додаткові пристрої з’явились у Голосіївському та Святошинському районах, повідомила КМДА.

Загалом в Києві працює сім датчиків радіації. Вони в режимі реального часу передають показники в застосунок «Київ Цифровий». «Результати моніторингу дають нам якісну інформацію про реальний стан атмосферного повітря, періоди погіршення в розрізі різних видів речовин. На основі цих даних ми можемо як вживати оперативні заходи, так і планувати їх, імплементуючи в довгострокові програми й стратегії», — пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.