Середа, 22 березня

Чому поліція не чіпає ромів, на яких скаржаться кияни: Крищенко дав відповідь

Кияни скаржаться на ромів і обурені бездіяльністю правоохоронців, однак в поліції стверджують, що не можуть просто вигнати їх, посилаючись на права громадян України.

Про це розповів телеканалу “112 Україна” очільник столичної поліції Андрій Крищенко.

За його словами, збільшення кількості ромів в столиці пов’язано із сезонним напливом в зв’язку з поминальним тижнем.

“Роми – це громадяни України, з такими ж паспортами і правами, а також обов’язками. Вони ведуть не такий соціалізований образ життя, як більшість людей. Так, можливо, вони викликають неприємні почуття, шумно поводяться, не завжди охайно виглядають. Але поліція не поділяє людей за етнічними, расовими та іншими ознаками. Ночівля на вокзалі – чекали поїзда. Коли був цей наплив, хоч поліція і не ділить людей по якихось ознаках, але ми розуміємо, що є певні види злочинів, які традиційно скоюються ромами, і було посилено патрулювання на вокзалі. Там були додаткові патрулі, ці люди проходили перевірку. Коли виникала така необхідність, у них перевіряли квитки. В основному, вони їхали в Закарпаття, в Берегово “, – розповів Крищенко.

Він підкреслив, що роми практичоі щодня затримуються за дрібні злочини – кишенькові крадіжки або збут наркотиків, а за їх шум і чіпляння до людей складаються адмінпротоколи.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: