Понеділок, 29 травня

Битва з росіянами за київський готель «Русь» триває

З’явилась інформація, що Шевченківський районний суд Києва зняв з готельного комплексу Premier Hotel Rus в Києві арешт. Однак Печерський суд арештував його знову.

Початкове рішення про арешт «Русі», а разом з ним і низки інших українських готелів суд прийняв в грудні 2022 року, коли стало відомо, що, на думку слідства, їхніми власниками була група російських бізнесменів із так званої «лужниківської» групи Євген Гінер, Міхаіл Воєводін і Олександр Бабаков. Останній є чинним депутатом Держдуми РФ і голосував за включення Запорізької, Херсонської та частини Миколаївської областей до складу Росії.

Як не дивно, але скасувати арешт готелю дуже просив адвокат «Таскомбанку», який належить Сергію Тігіпку.

Суду розповіли, що «Русь» давно перейшла у власність «Таскомбанку». Мовляв, росіяни не мають до готелю жодного стосунку, бо він належав ТОВ «ЛД-Перспектива». Це ТОВ в 2016 році отримало від «Таскомбанку» 6,3 млн доларів кредиту. А вже в 2018 році банк прийняв готель «Русь» в іпотеку та набув право одержати задоволення своїх вимог за рахунок цієї нерухомості.

Зрештою, Шевченківський суд ці прохання почув, 20 березня вирішивши, що підстав продовжувати арешт «Русі» немає.

Офіс генпрокурора був категорично з цим незгідний і пішов шукати справедливості в Печерський суд. Бо, за даними слідства, російська група «Лужніки» захопила «Русь» в середині 2000-х років. І, щоб легалізувати це захоплення, передали готель «ЛД-Перспектива». Через цю фірму росіяни продовжують отримувати прибутки «за допомогою укладання удаваних правочинів з приводу застави цілісно-майнового комплексу готелю та легалізації грошових коштів».

Прокурор підкреслив, що дійсним власником майна готелю «Русь» є саме «ЛД-Перспектива», а не «Таскомбанк».

Печерський суд ці аргументи переконали, і 31 березня на готель Premier Hotel Rus знов наклали арешт.

Бій за готель «Русь» з росіянами триває.

За матеріалами: «Твоє місто», «Бізнес.Цензор»

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.