Субота, 23 вересня

Будинок на вул. Володимирській, 21/20, який ледве не знесли задля офісного центру, визнали об’єктом культурної спадщини

Житловий будинок на вулиці Володимирській, 21/20 із готелем і рестораном «Давня Русь» занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини, повідомив департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Відповідний наказ був підписаний 6 липня 2023 року на доручення мера Києва Віталія Кличка. Копію наказу буде направлено Міністерству культури та інформаційної політики України для внесення до Державного реєстру нерухомих памʼяток України.

За інформацією департаменту, будинок на вулиці Володимирській, 21/20 зберіг свою автентичність та є важливим елементом формування історико-архітектурного оточення Софії Київської – пам’ятки ЮНЕСКО. «Окрім того, будівля – цікавий зразок поєднання житлових та нежитлових функцій у малоповерховій забудові», — додали в департаменті.

Раніше цьому будинку загрожувало знесення. На його місці збирались збудувати офісний центр.

Будинок на вул. Володимирській, 21/20 збудували у 1870 році за проектом архітектора Сопоцинського на замовлення колезького асесора Лозицького. Побутує думка, що з балкона саме цього будинку у січні 1919 року Михайло Грушевський виголосив Акт злуки. У 2011 році будівлю позбавили охоронного статусу.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.