п`ятниця, 24 березня

Активісти вимагають зупинити екологічну катастрофу на Совських озерах

Столичні активісти закликають киян підтримати їх петицію з вимогою термінового запобігання екологічній катастрофі на території «нижнього каскаду» Совських озер у Голосіївському районі столиці. Проголосувати за петицію можна за посиланням.

19 лютого цього року в актовій залі Голосіївської районної держадміністрації пройшли громадські слухання з питання запобігання екологічній катастрофі на території «нижнього каскаду» Совських ставків.

Активісти вимагають зупинити екологічну катастрофу на Совських озерах

В рамках слухань було представлено і підтриманий більшістю присутніх Детальний план територій (ДПТ) (№ПС-2016.06-ДПТ) в межах вул. Кіровоградській, пр. Лобановського і вул. Проектної.

Протокол публічних слухань буде опублікований на наступному тижні

В ході реалізації проекту, згідно з розробленим ДПТ, передбачені наступні заходи, що дозволяють вдихнути нове життя території «нижнього каскаду» Совських ставків:

1. Відновлення озер, порятунок річки Совки зі створенням акваторії для відпочинку жителів і гостей столиці в поєднанні зі створеною парковою зоною на 10 гектарах;

2. Відновлення екосистеми шляхом створення очисних споруд для очистки річки Совки від несанкціонованих господарсько-побутових скидів. Очищення зливових труб, в які зливається каналізація з приватного сектора, шляхом їх реконструкції;

3. Будівництво школи, яка забезпечує потреби даного району;

4. Будівництво дитячих садків;

5. Будівництво поліклініки;

6. Створення об’єктів соціальної необхідності та місць проживання людей;

7. Створення зони активного відпочинку за рахунок будівництва спортивних і дитячих майданчиків.

Активісти вимагають зупинити екологічну катастрофу на Совських озерах

Даний проект для Києва є унікальним через організації складних заходів в частині відтворення екосистеми на території «нижнього каскаду» Совських ставків, реконструкції дощової каналізації, будівництва очисних споруд, а також багатьох інших заходів щодо забезпечення жителів Києва унікальною парковою зоною, що поєднує водні об’єкти та об’єкти соціальної та житлової інфраструктури Голосіївського району.

Перед слуханнями було проведено опитування місцевих жителів, які проживають в безпосередній близькості до цієї території. Більше 2000 з них підтримали даний ДПТ, і тільки 180 чоловік висловилися проти.

ДПТ

Після громадських слухань була створена петиція з вимогою термінового запобігання екологічній катастрофі на території «нижнього каскаду» Совських ставків. Підтримати та ознайомитися з текстом петиції можна на сайті КМДА. Давайте підтримаємо її, щоб ось такими Совки були вже через п’ять років.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.