Активісти хочуть відреставрувати в столиці старі будинки

232

Кияни хочуть відреставрувати в столиці старі будинки і перетворити їх в гордість міста.

Столичні активісти хочуть відреставрувати в Києві старі будинки і перетворити їх в комерційні об’єкти і гордість міста.

Про це один з активістів, Сергій Дідковський, розповів у своєму Facebook.

Для втілення цієї ідеї Сергій і його друг Василь Чубірко, придумали ініціативу – «БудинкИ Києва», в рамках якої вони і будуть займатися реставрацією зруйнованих будівель XIX – XX століття. Він зазначив, що багато будівель, що руйнуються, представляють історичну або культурну цінність. Раніше в деяких з них розташовувалися перша в Києві кондитерська і швидка допомога, або проживали видатні українці: винахідник Сікорський, засновник Української академії образотворчих мистецтв Мурашко, Леся Українка та Тарас Шевченко.

«У кожного будинку своя історія і своя функціональність. Всі вони спочатку були комерційними, тобто, приносили вигоду своїм власникам. Найчастіше, якщо передчасно прибрати проблему, то процес руйнування можна зупинити на дуже довгий час. І зараз у кожного будинку є свій власник – приватна особа або держава. Але багато з них не приносять вигоду, а стоять і руйнуються. Але найголовніше – ці будинки є частиною історії Києва, частиною нашого культурного коду і важливою туристичною складовою міста », – зазначив Дідковський.

За словами активіста, на даний момент йому вдалося домовитися з декількома провідними європейськими виробниками реставраційних матеріалів, які готові допомогти проекту на благодійній основі, надавши будматеріали безкоштовно.

За планом Дідковського, замовниками послуг можуть стати власники проблемних будинків: як бізнесмени, так і держава. За гроші клієнта активісти розроблять концепцію реконструкції і повернуть дому функціонал.

Дідковський і Чубірко готові співпрацювати з меценатами, спонсорами, власниками будівель і з міською владою, щоб цей проект стартував і зробив Київ красивішим і привабливішим містом.