Вівторок, 28 березня

Кримсько-татарську мову переведуть на латиницю

6 березня відбулось перше засідання урядової комісії із Стратегії розвитку кримсько-татарської мови на 2022-2032 рік — повідомляє кримсько-татарський ресурсний центр https://ctrcenter.org/ у якому взяли участь зокрема науковці та лінгвісти з освітніх закладів. Комісія вирішила зосередити свою увагу на головних темах, які допоможуть у реалізації Стратегії, передусім авторитетні лінгвісти працюватимуть над створенням офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.

«Кримськотатарська мова – це унікальне культурне надбання, яке знаходиться під захистом ЮНЕСКО. І саме ми маємо його зберегти. Зараз маємо сфокусуватися на тих напрямках, які дають реальні результати. Першочергово – розробити правопис та нормативно-правову базу для його офіційного затвердження. Це має стати сигналом окупантам у Криму, що Україна не допустить зникнення кримськотатарської. Ми докладемо максимум зусиль до її розвитку, зокрема, через діяльність Нацкомісії», – розповіла Ірина Верещук за підсумками засідання.

У січні 2023 року Кримськотатарський Ресурсний Центр та Меджліс кримськотатарського народу розпочали інформаційну кампанію «Повернемо назви – повернемо Крим», яка прагне відновлювати історичні топоніми корінних народів України.

За даними останнього довоєнного перепису населення України 2001 року 230 тисяч громадян назвали кримсько-татарську мову рідною, переважно у Криму. Загалом у Криму її вважає рідною 11,3% населення.

Зараз носії кримсько-татарської мови використовують кириличну, латинську та арабську графіки. ЮНЕСКО внесла її до переліку вимираючих мов.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.